Namų darbai

Stresas (22)

10   (1 atsiliepimai)
Stresas (22) 1 puslapis
Stresas (22) 2 puslapis
Stresas (22) 3 puslapis
Stresas (22) 4 puslapis
Stresas (22) 5 puslapis
Stresas (22) 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Stresas, jo įveikimo galimybės.
2.Streso atspindys kūno kalboje.
Žodis „stresas“ yra kilęs iš lotyniško žodžio „stringere“ , kuris reiškia įtempti. Tai apibūdina nemalonius įtampos ir spaudimo jausmus, kuriuos dažnai sukelia išorės jėgos arba emocinė reakcija į tą įtampą ir spaudimą.
Ne visi stresai yra kenksmingi. Tam, kad galėtume normaliai funkcionuoti, mums reikalingas tam tikras streso kiekis. Pozityvų poveikį darantis stresas dažnai vadinamas „eustresu“, o per didelis streso kiekis, galintis neigiamai atsiliepti psichologinei žmogaus gerovei, vadinamas „distresu“. Vertindami eustresą ir siekdami kontroliuoti distresą siekiame psichologiškai sveikos pusiausvyros.
Žmonės ne vienodai gerai susidoroja su stresu. Net ir tie žmonės, kuriems stresas nekelia ypatingų problemų, susiduria su tokiais įvykiais savo profesiniame ar asmeniniame gyvenime, kurie gali sukelti didžiulį stresą.
Stresą galima apibūdinti kaip bendrą procesą, kuriuo įvertiname ir reaguojame į tam tikrus grėsmę ir iššūkį keliančius įvykius, vadinamuosius stresorius.
H.Selje 1936 m. aprašytas įvairių stresorių sukeliamas sindromas vėliau pavadintas „bendru adaptaciniu sindromu“. Kūnas patiria tris jo fazes, tai yra trijų pakopų progresyvią reakciją į stresą:
1.Nerimą
2.Priešinimąsi
3.Išsekimą.
1. Nerimas. Stresui paveikus, kinta organizmo parametrai. Jis skatinamas kovoti arba bėgti: hormonai sukelia dažnesnį širdies plakimą, kvėpavimą, kraujyje padaugėja sacharozės, padidėja prakaitavimas. Tačiau organizmo priešinimasis gali būti nepakankamas, kai stresorius labai stiprus(smarkūs nudegimai, labai aukšta ar labai žema temperatūra ir pan.); tada gali ištikti mirtis.
2. Priešinimasis. Kai stresoriaus poveikis neviršija galimybės adaptuotis, organizmas jam priešinasi. Nerimo požymiai išnyksta, o pasipriešinimo lygis pakyla žymiai aukščiau už įprastą. Jei streso šaltinis nepašalinamas, organizmas lieka neramus, įsitempęs.
3. Išsekimas. Ilgai veikiant sresoriui, su kuriuo organizmas apsiprato, palaipsniui senka jo adaptacinės energijos atsargos. Po trumpalaikių krūvių organizmui išsekimo stadija praeina, organizmo jėgos grįžta, tačiau visiškas adaptacinės energijos išsekimas fatališkas: kai jos ištekliai pasibaigia, ateina senatvė ir ištinka mirtis.
3. STRESŲ PRIEŽASTYS
Viena dažniausių streso darbe priežasčių yra darbuotojų perkrovimas darbu arba, atvirkščiai, - nepakankamas krūvis. Kai darbų per daug, kyla nerimas, frustracija, beviltiškumo jausmas, materialinių nuostolių nuojauta. Gavęs darbą ne pagal...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1731 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1731 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos namų darbas
  • 6 psl., (1731 ž.)
  • Word failas 68 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Stresas (3)

Stresas (3) Psichologija
Peržiūrėti darbą

Stresas ir jo įveikimas (3)

Stresas ir jo įveikimas (3) Psichologija
Peržiūrėti darbą

Stresas ir jo įveikimas (2)

Stresas ir jo įveikimas (2) Psichologija
Peržiūrėti darbą

Stresas

Stresas Psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą