Referatai

Siurrealizmas

10   (3 atsiliepimai)
Siurrealizmas 1 puslapis
Siurrealizmas 2 puslapis
Siurrealizmas 3 puslapis
Siurrealizmas 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Trumpa surrealizmo analizė.

Istorija.
Technika.
Siurrealizmo mąstytojai.
Garsiausias dailininkas.

Ištrauka

Siurrealizmas pirmiausia pasireiškė poezijoje. 1919 m. literatai Luisas Argonas, Andrė Bretonas ir Lilypas Supolis išleido pirmajį žurnalo „Literatūra“ numerį. Pagerbdami Žiulljeno Apolinaro pjesę „ Teiresijo krūtys“, savo kūrybą jie pavadino surrealizmu ( prancūziškai sur – virš, réalisme – tikrovės, realybės).
1924m. paskelbiamas Andre Brentono manifestas, jog menas – tai specialus metodas nagrinėti sąmonės ir pasąmonės santykį. Prie sąjudžio prisidėjo tokie tapytojai kaip: Aragon, Baron, Boiffard, Breton, Carrive, Crevel, Delteil, Desnos, Eluard, Gérard, Limbour, Malkine, Morise, Naville, Noll, Péret, Picon, Soupault, Vitrac.
Žymiausi siurrealistai: Salvadoras Dali (Salvador Dali), Maksas Ernstas 9 Max Ernst), Žanas Arpas (Jean Arp), Chuanas Miro (Juan Miro), Rene Magritas (Rene Magritte), Yvas Tangi (Yves Tanguy).
Technika:
Siurrealizme realios būtybės ir daiktai sudaro neįprastus derinius. Dailės kūriniuose tikrovės detalės tapomos natūraliai, meistriškai, tačiau iškraipomas daiktų savybės, pabrėžiamas sugretinimo absurdiškumas, nes juk realūs daiktai gretinami su nerealiais sapnų, haliucinacijų, erotinių fantazijų daiktais. Vaizdas kuriamas iš nesusijusių detalių koliažo principu. Siurrealizme nėra jokios tvarkos ir protingos prasmės – viską lemia atsitiktinumas, nevaržomas minčių žaismas, pasąmonės ir sapnų vaizdiniai. Tokio meno
Siurrealizmo mąstytojai:
Tokio meno atsiradimą daugiausia sąlygojo XX a. Pradžioje paplitusi S. Froido psichoanalizė, kuri aiškino, kad žmogus dvasioje ir pasąmonėje gimsta pirminės tamsiosios jėgos, siekiančios valdyti sąmonę ir žmogaus veiksmus.
Bretonas iškėlė mintį, jog mene turi vyrauti nesąmoningumas. Tik taip menininkas, laisvas įkvėpimu, gali atgaivinti savo sapnų vizijas ir siekti to, kas yra virš tikrovės, kur išnyksta riba tarp sapno ir realybės. Nes menininkui taip pat svarbu įveikti sąmonės cenzūrą, kad žodžiai ir vaizdai galėtų lietis nevaržomai. Siurrealizmas turi sugriauti vieną kartą ir visiems laikams visus kitus psichinius mechanizmus, kurie trukdo suvokti aukštesnę realybę. Siurrealizmas persipina su realiu gyvenimu. Fantazijos, jų anarchija, kartais atrodo daug...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 576 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (576 ž.)
Darbo duomenys
  • Dailės referatas
  • 4 psl., (576 ž.)
  • Word failas 683 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Siurrealizmas

Siurrealizmas Dailė
Peržiūrėti darbą

Futurizmas, kubizmas, siurrealizmas

Futurizmas, kubizmas, siurrealizmas Dailė
Peržiūrėti darbą

Siurrealizmas (9)

Siurrealizmas (9) Dailė
Peržiūrėti darbą

Siurrealizmas (6)

Siurrealizmas (6) Dailė
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą