Laikotarpis nuo V iki VIII amžiaus Lietuvoje laikomas viduriniuoju geležies amžiumi. Perėjimas iš senojo geležies amžiaus į šį laikotarpį nėra buvęs staigus. Lietuvos kultūra plėtojosi pagal ankstyvesnes tradicijas.
Nuo V amžiaus paveldėtosios atskirų dirbinių formos ima kisti, vietoje jų atsiranda ir visai naujų dirbinių, tobulėja jų gamybos, apdirbimo ir dekoravimo technika.
Savo darbo temą – Sidabras viduriniajame geležies amžiuje – stengiuosi analizuoti kaip įmanoma įvairiau ir detaliau. Naudojuosi įvairiais literatūros šaltiniais – knygomis, žurnalais, informacija, rasta Internete.
Mano darbo tikslas – atskleisti sidabro apdirbimo techniką, Šiais laikais pastebimas pasirinktos temos problematiškumas – naujų tyrimų, pavyzdžiui, cheminių, taikymas jau seniai rastiems viduriniojo geležies amžiaus papuošalams, buities daiktams.
1. Nagrinėti etaloniniuose šio laikotarpio laidojimo paminkluose aptiktų sidabrinių, sidabruotų, taip pat dirbinių, kurių sudėtyje pasitaiko ir kitų spalvotųjų metalų, apdirbimo techniką.
2. Nusakyti dirbinių dekoravimą ir jo kaitą.
3. Pateikti rastų dirbinių, tiek importuotų, tiek Lietuvos teritorijoje pagamintų, pavyzdžių, nusakyti atskirų jų rūšių apdirbimą, dekoravimą.
Kad darbas būtų įdomesnis, pateikiu ir tuos daugiausiai mano minimus ir aptartus dirbinius paveiksluose. Vaizdinė medžiaga visada iškalbingesnė nei teorija arba sausi faktai. Darbo tema man atrodė įdomi, dar galima būtų plačiau pasakoti apie šio laikotarpio kitų spalvotųjų metalų apdirbimą, platesnį taikymą, dekoravimo galimybes.
I. TYRIMŲ APŽVALGA
Tarpukario laikotarpiu, 1938 m., išsamesnę apžvalgą apie V – VIII amžių pateikė Jonas Puzinas. 1939 metais Lietuvos enciklopedijos VIII tome pasirodo jo straipsnis apie visą geležies amžiaus laikotarpį. Čia aptariamos sidabrinių dirbinių rūšys, jų kaita nuo „prieškristinio“ iki „naujojo“ geležies amžių, taip pat dekoravimas (Puzinas J., 1939, p. 1 – 6).
Apie sidabro dirbinius Kauno miesto muziejuje 1931 m. publikaciją „Die Silbersachen des Stadtmuseums in Kaunas“ leidiniui „Congressus secundus Archeologicum Balticorum“ parašė ir Eduardas Volteris.
Jau 1981 metais išleista Laimos Nakaitės – Vaitkunskienės monografija „Sidabras senovės Lietuvoje“. Lietuvos nacionaliniame muziejuje esančių sidabro dirbinių katalogą „III – XVI a. sidabriniai ir sidabru puošti dirbiniai“ 1981 metais sudarė archeologė B.Tautavičienė. Yra daug ir šių...
Šį darbą sudaro 5684 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!