Europos integracijos procesai, prasidėję dar XX a. šeštajame dešimtmetyje nuo trijų Europos Bendrijų įsteigimo, per paskutiniuosius du dešimtmečius buvo ypatingai svarbūs daugeliui Europos valstybių, ekonomiškai ir politiškai apsisprendusių dėl tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo ir koegzistavimo vieningoje Sąjungoje. Pastarieji metai buvo reikšmingi ir Lietuvai, nusprendusiai prisijungti prie Europos Sąjungos ( ES ) ir 2004 metų gegužės 1 dieną tapusiai jos nare. Integracijos procesai, prasidėję rengiantis narystei ES, dar nesibaigė, jie liks aktualūs bei svarbūs ir artimoje perspektyvoje. Bendros rinkos įgyvendinimas, kuris buvo vienas iš Europos ekonominės bendrijos steigimo tikslų 1957 metais, numato keturių laisvių įgyvendinimą: laisvą prekių, paslaugų, kapitalo ir asmenų judėjimą. Pirmosios trys paminėtos laisvės yra tiesiogiai susijusios su ekonomine integracija, kurios įgyvendinimas šiuo metu labiausiai pažengęs. Tačiau bendros rinkos kūrimas neįmanomas be laisvo asmenų judėjimo, kuris apima ne tik laisvą darbo jėgos judėjimą, tačiau ir su žmonių migracija susijusius aspektus, įtakojančius ir valstybių saugumą.
Kliūčių panaikinimas laisvam asmenų judėjimui sudaro platesnes galimybes ir laisvesniam nusikaltėlių judėjimui, t.y. nusikalstamumo plitimui tarp valstybių, neturinčių vidinių sienų. Tokiu atveju, siekiant sumažinti saugumui kylančią riziką, Šengeno šalyse reikalingi žymiai intensyvesni, tikslingesni ir efektyvesni informacijos mainai tarp už saugumą atsakingų institucijų, t.y. kasdieninis bendradarbiavimas turi būti ypač operatyvus bei ryšiai palaikomi tarptautiniame lygmenyje. Viena iš tokios komunikacijos priemonių yra ŠIS, kurios tikslas yra Šengeno šalių teritorijoje užtikrinti viešąją tvarką bei saugumą, o taip pat ir valstybės saugumą, pasinaudojant šia sistema perduodama informacija. Nepaisant to, kad sistemos tikslas yra užtikrinti saugumą, pasigirsta piliečių kritikos, kad ŠIS ne palengvina laisvą asmenų judėjimą, bet, atvirkščiai, jį riboja, varžo migracijos procesus, kad ji naudojama ne pagal tikslą, yra sekimo priemonė ir pan. Be to, kritikuojama, kad sistemoje yra surinkta daug asmens duomenų, kurie nėra pakankamai apsaugomi ir kelia pavojų asmens teisėms ir laisvėms.
1997 metais pasirašius Amsterdamo sutartį, Šengeno Acquis buvo inkorporuotas į Europos Sąjungos teisinę sistemą, vadinasi, Lietuvai, tapusiai ES...
Šį darbą sudaro 4814 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!