Kursinio tema – „Savivaldybių valdymo institucijos, jų ypatumai vykdomosios valdžios institucijų sistemoje“.
Ši tema mano manymu yra tikrai svarbi, nes visi žmonės, daugiau ar mažiau, susiduria su savivaldybės institucijomis. Daugelis jų nežino kur kreiptis atsitikus kokiai nelaimei ar iškilus kokiems klausimams. Kuo daugiau žmogus žinos apie savivaldybės institucijų veiklą, tuo lengviau jam bus išspręsti savo problemas. O kad sužinot, kokias funkcijas atlieka savivaldybė, reikia skaityti įstatymus, nutarimus ar kitus norminius aktus.
Tyrimo objektas – savivaldybės valdymo institucijos.
Tikslas – atskleisti savivaldybės valdymo institucijų darbo ypatumus.
Uždaviniai – išnagrinėti savivaldybės valdymo institucijų funkcijas, įgaliojimus ir aptarti jų teises bei pareigas. Atskirai išnagrinėti valdymo institucijų vadovų, vadovų pavaduotoju ar jų narių priėmimą į pareigas ir atleidimą iš jų. Atskleisti valdymo institucijų darbo ypatumus.
• istorinis, lyginamasis.
Vietos savivalda Europoje ir Lietuvoje pradėjo kurtis dar viduramžiais: tai Magdeburgo ir kitokių savivaldos teisių suteikimas miestams bei seimelių veikla. Į Lietuvą savivaldos teisė atėjo iš vokiečių žemių.
Magdeburgo savivaldos teisė vakarų Europoje susiklostė XII – XIII a. ir įtvirtino miestų kovoje su feodalais įgautą teisę turėti miesto valdžią (magistratą), atskirą teismą iš miestiečių rinktų prisiekusiųjų posėdininkų, vadinamų suolininkų. Magdeburgo teisė taip pat leido miestams patiems tvarkyti prekybą ir amatus. Jos pagrindas – arkivyskupo vichmano antroje XII a. pusėje Magdeburgo miestiečiams suteiktos privilegijos ir pirmoje XIII a. pusėje sudarytas vokiečių paprotinės teisės rinkinys „Saksų veidrodis“.
Pirmieji Magdeburgo teises Lietuvoje gavo Vilniaus gyventojai (1387 m.), vėliau, XV ir XVI a., ji buvo suteikta ir kitiems miestams: Kaunui, Trakams, Merkinei, Veliuonai ir kt. 1491 m. Kulmo teisė buvo suteikta Medininkams, 1610 m. Nidai, 1697 m. Juodkrantei.
XIX a. pasaulyje susikūrė ir iki šiol veikia trys pagrindinės vietos savivaldos sistemos:
• anglosaksų, kurioje visiškai nėra jokių centrinės valdžios institucijų atstovų, municipalitetai savarankiškai valdo pagal savo įgaliojimus (pažeidus įgaliojimus, vyriausybė gali įsikišti);
• prancūziškoji, leidžianti centrinei valdžiai įsikišti per specialiai skiriamus atstovus arba kitomis formomis;
• vokiškoji, pagal kurią vietos savivaldos institucijos...
Šį darbą sudaro 7206 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!