Žmogus gali realizuoti save tik būdamas visuomenės dalele, aktyviai sąveikaudamas su ja.
Kaip asmenybė, jis negali būti pats savaime, kadangi taip netektų prasmės. Demokratinės valstybės ir bendruomenės remiasi pažangiomis humanistinėmis teorijomis, kurios skelbia, kad žmogus nuo pat gimimo turi nuo jo asmens neatskiriamas, pamatines ir neatimamas teises bei laisves. Jos suteikia galimybę ugdyti ir tobulinti save kaip unikalų individą. Tačiau laisve reikia mokėti naudotis, būtina suvokti, kad jinai neatskiriama nuo pareigos ir atsakomybės. Juk laisvė – tai pareiga pasirūpinti savimi ir kitu. Deja, kaip visi gerai žinome, žmonijos prigimčiai būdinga agresija, savivalė, žiaurumas. Todėl siekiant visuomeninės santarvės, socialinės partnerystės, atsiranda būtinybė užkirsti kelią asmenybės tamsiosios pusės pasireiškimams. Atsiranda vieno žmogaus teisių ir laisvių apribojimai, kurie yra skirti kito asmens teisių ir laisvių užtikrinimui. Tačiau toks visuomeninio gyvenimo, visuotinės gerovės reguliavimas negali atsirasti savavališkai, atskirų individų noru ar iniciatyva. Tam yra skirta visa sistema bendruomenės pripažįstamų, besilaikomų normų- įstatymų, kurių įgyvendinimas, esant reikalui užtikrinamas valstybės prievarta. Šiai prievartai įgyvendinti steigiamos įvairios valstybinės institucijos. Viena iš tokių institucijų yra policija, kurią galėtume apibūdinti pirmiausiai, kaip socialinę tarnybą, padedančią visuomenei. Policija savo veikla teikia pagalbą tiems bendruomenės nariams, kurie paklūsta įstatymams, kurie kuria ne tik materialines, bet ir dvasines vertybes. Daugelis teisinių analitinių šaltinių, mokslininkų bei filosofų, tik antruoju policijos uždaviniu išskiria valstybės prievartos užtikrinimą, taikomą piliečiams, nesilaikantiems visuomenės priimtų normų arba jas piktavališkai pažeidžiantiems.
Policijos pareigūnui suteiktų teisių ir pareigų įgyvendinimas gali būti susijęs su būtinumu panaudoti prievartos priemones. Be to, pareigūnai, vykdydami jiems suteiktas funkcijas, savo tarnybines pareigas, turi teisę ginti ir savo gyvybę bei sveikatą. Šiems tikslams užtikrinti, ne tik valstybiniai, bet ir tarptautiniai įstatymai numato policininkų teisę turėti ir atitinkamose išskirtinėse situacijose panaudoti šaunamąjį ginklą, specialiąsias bei kitas fizinės ir psichinės prievartos priemones. Tačiau prievartos priemonių panaudojimas, atliekant tarnybos pareigas, yra susijęs su kito asmens teisių ir laisvių apribojimu. Todėl pareigūno...
Šį darbą sudaro 7828 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!