Kita

Sandoriu negaliojimo samprata

10   (1 atsiliepimai)
Sandoriu negaliojimo samprata 1 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 2 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 3 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 4 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 5 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 6 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 7 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 8 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 9 puslapis
Sandoriu negaliojimo samprata 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Įvadas
Negaliojantys sandoriai
Sandorių negaliojimo pagrindai
Sandorių negaliojimo teisiniai padariniai
Išvados
Naudota literatūra

Ištrauka

Šiais laikais sandoriai sudarinėjami kiekvieną dieną. Juk vos ne kiekvienas iš mūsų naudojasi banko, draudimo paslaugomis, registruoja įmonę, perka ar parduoda įvairias prekes ar paslaugas, kreipiasi dėl įdarbinimo, ir t.t. Tik ne visada susimastome, kad visi atliekami veiksmai teisiniu atžvilgiu vadinami sutartimis , tiksliau – sandoriais. . “Sandorio” ir “sutarties” sąvokos kiek skiriasi. “Sandorio” sąvoka yra platesnė ir apima civilinę sutartį. Taigi, pvz.: mokėjimo atlikimą reikėtų laikyti sandoriu. Sutarties laisvės principas leidžia asmenims sudaryti bet kokius sandorius, kurie neprieštarauja imperatyvioms teisės normoms, viešajai tvarkai ir gerai moralei.
Apie sandorio negaliojimą galima kalbėti tik tuo atveju, jeigu tam tikras asmens veiksmas gali būti kvalifikuojamas kaip sandoris. Sandorio sampratą pateikia LR Civilinio kodekso 1.63 str., : “Sandoriais laikomi asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ir pareigas. Sandoriai gali būti vienašaliai, dvišaliai ar daugiašaliai. Sandorį sudarančio asmens laisva valia gali būti išreikšta žodžiu, raštu, veiksmu ar kitokia valios išreiškimo forma.“ Sandorių struktūros sudarymo pagrindas yra Lietuvos Respublikos įstatymai, Civilinis kodeksas, kiti šalies tarptautiniai bei norminiai aktai. Sandorio formai taikomi jo sudarymo momentu galioję įstatymai. Nepaisant CK pateikiamo aiškaus sandorio apibrėžimo, teismų praktikoje yra atvejų, kai vienas ar kitas asmens veiksmas nepagrįstai pripažįstamas sandoriu arba atvirkščiai – veiksmas nepripažįstamas sandoriu.
Sandorių negaliojimo instituto paskirtis yra trejopa. Pirma, šis institutas skirtas apginti sąžiningos sandorio šalies ir kitų asmenų teises ir teisėtus interesus nuo neteisėtų veiksmų sudarant sandorį, pavyzdžiui, nuo apgaulės, prievartos ir kt. Taigi šiuo atveju ginami sandorio šalies arba kito asmens privatūs interesai. Antra, jis yra skirtas apginti viešą interesą, kuris pažeidžiamas sudarant imperatyvioms įstatymo normoms, viešajai tvarkai arba gerai moralei prieštaraujantį sandorį. Trečia, sandorio negaliojimo institutas skirtas apsaugoti sąžiningų civilinės apyvartos dalyvių, suinteresuotų sudaryto sandorio padarinių atsiradimu, teisėtus interesus, t.y. įstatymas, ribodamas sandorių pripažinimo negaliojančiais galimybę, siekia užtikrinti civilinių teisinių santykių stabilumą. Dėl šios priežasties įstatymas riboja arba sandorio nuginčijimo arba...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2770 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Kita
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2770 ž.)
Peržiūrėti rašto darbą

Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!

www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Sandoriu sudarymas per atstovus

Sandoriu sudarymas per atstovus Sutarčių teisė
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą