Referatai

Rusija (7)

10   (1 atsiliepimai)
Rusija (7) 1 puslapis
Rusija (7) 2 puslapis
Rusija (7) 3 puslapis
Rusija (7) 4 puslapis
Rusija (7) 5 puslapis
Rusija (7) 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Rusija- pagal plotą didžiausia pasaulio valstybė. Jos plotas 17.075.400 km2. Rusijos teritorija išsidėsčiusi per Europos ir Azijos žemynus (Europoje 25,3%, o Azijoje 74,7%). Vakaruose Rusijos teritorija ribojasi su Norvegija, Suomija, Estija, Latvija, Lietuva, Gudija, Ukraina; pietuose su Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Mongolija, Kinija. Siauras Beringo sąsiauris Rusiją skiria nuo JAV. Šiaurėje Rusijos pakrantes skalauja Barenco, Karos, Laptevų, Rytų Sibiro, Čiukčių jūros; rytuose- Beringo, Ochotsko, Japonų jūros; vakaruose ribojasi su Kaspijos, Juodąja ir Baltijos jūromis.
Baltosios, Barenco ir Karos jūrų krantai aukšti, abraziniai, su nedidelėmis įlankomis arba žemi, vietomis deltiniai. Laptevų, Rytų Sibiro, Čiukčių jūrų krantai daugiausiai žemi, akumuliaciniai, vietomis lygūs, deltiniai, lagūniniai. Baltijos, Azovo jūrų krantai žemi, smėlėti. Juodosios jūros- statesni. Salos kontinentinės kilmės. Didžiausi salynai: Prano Juozapo žemė, Naujoji žemė, Šiaurės žemė, Naujojo Sibiro salos, Kurilų salos. Didžiausi pusiasaliai Arkties pakrantėje (iš vakarų į rytus): Komolos, Jamalo, Gydano, Taimyro; Ramiojo vandenyno pakrantėje (iš šiaurės į pietus)- Čiukčių, Kamčiatkos pusiasaliai.
Lygumos užima 70% Rusijos teritorijos. Didžiausios yra rytų Europos lygumos dalis (joje kaitaliojasi 200~400m aukščio Valdajaus, Vidurio Rusijos, Pavolgio, Sirto aukštumo su Pečioros, Pakaspijo žemumomis) ir nuo jos Uralo kalnais atskirta žema ir pelkėta Vidurio Sibiro lyguma. Lenos vidurupio baseine yra Centrinė Jakutijos lyguma. Azijinės Rusijos dalies šiaurėje yra šiaurės Sibiro, Kolymos žemumos. Kalnų daugiausiai yra Rusijos pietuose: Europinėje dalyje- Didieji Kaukazo šiaurės šlaitai (pasienyje Elbruso kalnas- 5642 m); Azijinėje dalyje (iš vakarų į rytus)- Altajus (Beluchos kalnas- 4506 m), Vakarų ir Rytų Sajanai (iki 3491 m), Pabaikalio kalnai (iki 2840 m), Stano kalnynas (iki 3000 m). Šiaurės rytų Sibire yraVerchojansko kalnagūbris, Čerskio kalnynas (Pergalės kalnas- 3147 m), Kolymos kalnynas . Tolimuosiuose rytuose- vidutinio aukščio Čiukčių ir Koriakų kalnynai; Džugdžūro, Burėjos, Sichote Alinio kalnai. Išilgai Ramiojo vandenyno pakrantės- Kamčiatkos pusiasalio kalnai (Kliūčių vulkanas- 4750 m).
Rusijos didžiojoje dalyje vyrauja kontinentinis vidutinių platumų klimatas. Arkties vandenyno salose- arktinis ir subarktinis klimatai. Juodosios jūros pakrantėje vyrauja...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1561 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1561 ž.)
Darbo duomenys
  • Regioninės geografijos referatas
  • 6 psl., (1561 ž.)
  • Word failas 879 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Rusija (5)

Rusija (5) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Rusija

Rusija Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Rusija (4)

Rusija (4) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Rusija (6)

Rusija (6) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą