Šperos

Romėnų teisės uždaviniai su atsakymais egzaminui

10   (1 atsiliepimai)
Romėnų teisės uždaviniai su atsakymais egzaminui 1 puslapis
Romėnų teisės uždaviniai su atsakymais egzaminui 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 1. nepilnam. M savo pažįstamui M paskolino 10t. ir susitarė,kad pinigus L grąžins po metų. Po mėn. Apie tai sužinojo M globėjas ir pareikalavo pinigus grąžinti nedelisiant.
Paskolos sutartis tarp M ir L nebuvo sudaryta. Paskolos suteikimas reiškia reikalavimo teisės įgijimą, kuri kaip turtinė teisė sukelia globotinio turto padidėjimą. Tačiau mutuum yra realinė sutartis. Tai reiškia, kad tam, jog įgyti reikalavimo teisę, privalu paskolos dalyką perduoti skolininkui-perleisti nuosavybės teisę į skolos objektą skolininkui, šiuo atveju perduoti pinigus. Nuosavybės teisės perleidimas yra patvarkymas ir teisiniu požiųriu nesvarbu ar tai atliko ribotai veiksnus asmuo. Jei M būtų pilnametis ir tinkamai būtų sudaręs sutartį būtų turto padidėjimas. Šiuo atveju globotinio turtas sumažėja. Prievolės nėra. Įvyko tik faktinis nuosavybės teisės perdavimas, kuris pablogino globotnio ir globėjo situaciją. Šalių nesaisto net ir susitarimas, kuris yra paskolos sutarties sudėtinė dalis.
Jei paskolos sut. Nebuvo sudaryta,tai šalių nesaisto ir susitarimas(pactum), esantis paskolos sutarties dalimi, todėl L negali pasiremti tuo, kad susitarta pinigus grąžinti po metų. Pinigai,kurie tapo L nuosavybe(pateko į jo turtą-res), nors ir trūkstant nuosavybės teisės įgijimo pagrindo, tapo jo nuosavybe remiantis norma, kad pinigų išmokėjimas reiškia nuosavybės teisės į juos perėjimas įgijėjui nepriklausomai nuo causa. Causa nebuvimas vienok reiškia, kad L turėjo nepagrįstą naudą(praturtėjo) iš L turto įgydamas nuosavybės teisę į pinigus. Nurodytos nuosavybės teisės perėjimo priežastys sukelia prievolės dėl nepagrįsto praturtėjimo atsiradimą. Grąžinti pinigus galima reikalauti specialia procesine condictio sine causa. Globėjas teismo procese atstovaujantis globotinį gali reikalauti L nedelsiant grąžinti 10 t., kuriuos šis įgijo dėl nepagrįsto praturtėjimo.
2. L, kuris yra globotinio skolininkas(stipuliacijos būdu pažadėjo duoti 10t.), kad įvykdytų prievolę, atnešė ir įteikė globotiniui pinigus.globėjo tuo metu namie nebuvo. Po 2 sav. Globėjas parekalavo L grąžinti skolą.
Tarp nepiln. Ir L buvo sudaryta žodinė sutartis(stipulatio), iš kurios atsiranda vienašalė prievolė. Tai reiškia,kad L yra skolininkas, turintis pareigą sumokėti pažadėtą pinigų sumą. Globotinis yra kreditorius, turintis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3692 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (3692 ž.)
Darbo duomenys
  • Romėnų teisės špera
  • 2 psl., (3692 ž.)
  • Word failas 87 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Romėnų teisės uždaviniai: šeimos ir asmenų teisė

Romėnų teisės uždaviniai: šeimos ir asmenų teisė Romėnų teisė Peržiūrėti darbą

Romėnų teisės pagrindiniai laikotarpiai ir teisės šaltiniai

Romėnų teisės pagrindiniai laikotarpiai ir teisės šaltiniai Romėnų teisė Peržiūrėti darbą

Romėnų teisės konspektai

Romėnų teisės konspektai Romėnų teisė Peržiūrėti darbą

Išsamūs romėnų teisės konspektai

Išsamūs romėnų teisės konspektai Romėnų teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt