Pagrindinis demokratinio valdymo principas – suverenitetas priklauso žmonėms, valstybės piliečiams. Kaip jau žinome, rinkimų metu piliečiai iš esamų kandidatų išsirenka asmenis, kuriems suteikia pasitikėjimą ir tuo pačiu teisę valdyti valstybę, spręsti svarbius visuomenei klausimus. Kiekvienoje valstybėje nustatoma sava rinkiminė sistema.
Rinkimai yra atstovaujamosios demokratijos forma. Valstybė, kurios konstitucijoje įtvirtintas demokratinio valdymo principas, laikosi pagrindinių demokratinių rinkimų principų, tokių kaip: rinkimo visuotinumo, lygios rinkimų teisės, tiesioginių rinkimų ir slapto balsavimo.
Rinkimų paskirtis ir yra demokratijos įrodymas sudarant valstybės vyriausybę.
Rinkimų teisės nustatymas. Rinkmų teisė – piliečių teisė dalyvauti rinkimuose bei būti išrinktiems. Rinkimų teisė skirstoma į aktyviąją (rinkti) ir pasyviąją (būti išrinktam). Demokratijos principai skelbia, kad rinkimuose dalyvauja visa tauta. Tai tiesiog neįgyvendinama. Klausimas, kas turi teisę dalyvauti rinkimuose, yra diskusijų objektas. Ginčijimasi, ar tai yra piliečio teisė ar pareiga. Jeigu teisė, vadinasi, gali visi suaugę sveiko proto piliečiai. Jeigu pareiga, tai rinkėjas reiškia ne asmenišką nuomonę, o yra visos tautos valios rinkėjas. Neatsakinga šį darbą pavesti be atodairos visiems piliečiams.Rinkti tautos atstovus, kurie valdys valstybę, turi būti pavesta tik labiausiai tinkamiems ir geriausiai pasiruošusiems piliečiams. Šiais samprotavimais grindžiamas apribojimų arba cenzų piliečių rinkiminei teisei įvedimas. Tarp įvairių cenzų yra tokie kaip: amžiaus, lyties, turto, sėslumo ir išsilavinimo cenzai.
Valstybės teritorijos padalijimas į rinkimines apygardas. Rinkiminė apygarda- tokia valstybės teritorijos dalis, kurioje sumuojami rinkėjų balsai. Rinkiminė apygarda gali būti padalinta į apylinkes, kad visiems rinkėjams nereikėtų vykti balsuoti į apygardos centrą. Tačiau rinkėjų balsai visada skaičiuojami ir sumuojami pagal apygardas. Todėl rinkiminė apygarda yra pagrindinė rinkiminės politinės kovos arena.
Rinkėjų sąrašų sudarymas reikalingas tam, kad būtų galima kontroliuoti balsavusių rinkėjų skaičių ir išvengti apgaulių, kad vienas asmuo negalėtų balsuoti keliuose vietose.
Kandidatų iškėlimas ir registravimas. Kandidatus kelia politinės partijos, kitos politinės organizacijos. Dažnai įstatymai leidžia ir pačiam pasiūlyti savo kandidatūrą. Kandidatų iškėlimo galimybės – svarbi demokratijos sąlyga. Jei kurias nors kandidatūras pasiūlyti trukdoma, tai apribojama ir piliečių...
Šį darbą sudaro 2740 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!