Konspektai

Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas

10   (1 atsiliepimai)
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 1 puslapis
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 2 puslapis
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 3 puslapis
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 4 puslapis
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 5 puslapis
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 6 puslapis
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 7 puslapis
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 8 puslapis
Restoratyvinis (atkuriamojo) teisngumas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Labai geri konspektai

Ištrauka

1kl. Restoratyvinio teisingumo samprata.
Atkuriamasis teisingumas – palyginti nauja sąvoka, todėl ją apibrėžti sudėtinga. Britų atkuriamojo teisingumo ekspertas Tonis Marshallas ją apibūdino taip „Atkuriamasis teisingumas – tai procesas, kuriame susitinka visos šalys, susijusios su konkrečiu nusikaltimu, kad kartu išspręstų, kaip įveikti nusikaltimo padarinius“.
Atkuriamojo teisingumo vykdymo modelio atsiradimas siejamas su gerovės modelio kritika daugelyje šalių 80 – aisiais metais. Buvo pabrėžiamas atsakomybės už padarytą veiką, nusikaltimo padarinius stiprinimas, taip pat bausmės, adekvačios veikos sunkumui, skyrimas.
Atkuriamojo teisingumo vykdymo modelis susijęs su viktimologiniais tyrimais 2 – oje XX amžiaus pusėje, kuriais buvo siekiama pataisyti nukentėjusiojo padėtį baudžiamąjame procese ir apskritai visoje teisingumo vykdymo sistemoje, specialiai atsižvelgiant į atitinkamos kompensacijos užtikrinimo poreikį už patirtą skriaudą ir žalą, susijusią su nusikaltimo faktu, taip pat pripažįstatnt aktyvesnį aukos vaidmenį baudžiamąjame procese. Teigiama, kad jau baudžiamojo proceso metu turi būti užtikrinta, jog kaltininkas tinkamai atlygins aukai nusikaltimu padarytą žalą. Jeigu tokios galimybės nėra, kompensacinę funkciją turi atlikti valstybė. Pagrindinis vaidmuo skiriamas aukai ir atlygio problemos svarbą nukentėjusiajam, kurią turi atlyginti kaltininkas. Stiprinamas kaltininko atsakomybės jausmas.
Kitoks požiūris į nukentėjusiojo padėtį teisingumo vykdymo sistemoje taip pat pakeitė požiūrį į kaltininką. Jis jau nebelaikomas (kaip ankščiau) blogai organizuotos ir ydingai funkcionuojančios visuomenės bei asocialios šeimos auka. Daugiau dėmesio skiriama kaltininko atsakomybės griežtinimui už jo veiksmų padarinius, atsižvelgiant į bausmės adekvatumą padaryto nusikaltimo sunkumui. Kartu šią nusikaltėlių teisingumo vykdymo griežtinimo tendenciją lydi aiški humanizavimo kryptis.
Taigi šis teisingumo vykdymo modelis, kurio pagrindinis tikslas – nusikaltimu padarytos žalos ir skriaudos atlyginimas, ankstesnės, iki nusikaltimo padarymo buvusios padėties atkūrimas – vadinamas atkuriamojo teisingumo modeliu. Pagal šį modelį teismo intervencija turi patenkinti aukos interesus, kaltininko interesus, taip pat visuomenės interesus. Šis modelis numato didesnį visuomenės vaidmenį teisingumo vykdymo sistemoje.
1. Tradicinis (represinis).
b) privatus kaltinimas.
c) Aukos ir nusikaltėlio susitaikymas ir t.t.
2. Netradicinis (inovacinis). – tarpininkavimas tarp aukos ir nusikaltėlio, kad atkurti teisingumą.
Mediacija pradėta nuo civilinių bylų. Vadinama mediacija...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7116 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
9 psl., (7116 ž.)
Darbo duomenys
  • Penitencinės teisės konspektas
  • 9 psl., (7116 ž.)
  • RTF failas 112 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt