Recidyvinio nusikalstamumo samprata, rūšys, priežastys, prevencija, recidyvisto asmenybė.
I. ĮŽANGA.
Kriminologiniai tyrimai parodė, kad dauguma žmonių bent kartą gyvenime padaro nusikaltimą, Tačiau paprastai tai yra pavieniai ir nelabai rimti nusižengimai, kai pažeidžiamas Baudžiamasis Kodeksas. Tačiau, jeigu žmogus nuolat daro nusikaltimus, jeigu jo kriminalinio aktyvumo lygis pastebimai išsiskiria iš aplinkinių ir tai trunka daugelį metų, tai vadinama „kriminaline karjera“. Toks žmogus yra vadinamas recidyvistu. Tokių žmonių padarytų nusikaltimų visuma laikoma „recidyviniu nusikalstamumu“.
Šio darbo tyrimo tikslas yra pateikti recidyvinio nusikalstamumo sampratą, aptarti rūšis, taip pat tai, kodėl asmuo nuolat ir ilgai daro nusikalstamas veikas, kokie tai yra žmonės, kas juos išskiria iš kitų.
Ši tema yra aktuali, kadangi šiuo metu recidyvinių nusikaltimų skaičius yra didelis.
II. RECIDYVINIO NUSIKALSTAMUMO SAMPRATA.
Baudžiamoji teisė recidyviniu nusikalstamumu laiko visumą nusikaltimų, kuriuos padaro asmenys, turintys, įstatymu nustatyta tvarka, nepanaikintą ir neišnykusį teistumą. [2] Ši visuma dar vadinama juridiniu arba legaliu recidyvu. Kriminologija faktiniu recidyvu vadina visumą nusikaltimų, padarytų asmenų, kuriems anksčiau buvo taikytos bausmės arba jas pakeičiančios administracinio bei visuomeninio poveikio priemonės, numatytos LR BK.
Baudžiamojoje teisėje pagrindinis dėmesys skiriamas teisingos bausmės paskyrimo problemai. Kriminologijai svarbiausia – nusikaltimų prevencija. Todėl svarbu suprasti, kodėl anksčiau paskirta bausmė buvo nepakankama ir kodėl asmuo padarė pakartotinį nusikaltimą.
Visuma visų nusikalstamų veikų, apibrėžiamų kaip recidyviniai, padarytų valstybėje per tam tikrą laiką, sudaro recidyvinį nusikalstamumą kai sudedamąją dalį viso šalies nusikalstamumo.
Recidyvinio nusikalstamumo struktūra apibūdinama įvairiais rodikliais: nusikalstamų veikų rūšimis; padarytų ir naujų nusikalstamų veikų santykiu; pavojingumo laipsniu šių nusikalstamų veikų; recidyvinių nusikaltimų intensyvumu; bausmių rūšimis.
Nusikaltimų recidyvas yra pavojingas, o nusikaltimus padaręs asmuo gali būti pripažintas pavojingu recidyvistu, jeigu šis asmuo:
1) turėdamas neišnykusi teistumą už labai sunkų nusikaltimą padaro naują labai sunkų nusikaltimą;
2) būdamas recidyvistas, padaro naują labai sunkų nusikaltimą;
3) būdamas recidyvistas, jeigu bent vienas iš sudarančių recidyvą nusikaltimų yra labai sunkus , padaro naują sunkų nusikaltimą;
4) turėdamas tris teistumus už sunkius nusikaltimus, padaro naują sunkų nusikaltimą.
Recidyviniai nusikaltimai ypač pavojingi visuomenei, nes nusikalstamos veikos padarymas antrą kartą...
Šį darbą sudaro 2391 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!