Rasto darbas
2. Radijo bangos ir jų charakteristika.
3. Radijo ryšio organizavimas VRM sistemoje.
4. Radijo ryšio taisyklės.
5.
6. Išvados
7. Literatūra
ANTRAS VARIANTAS
Radijo ryšio organizavimas policijoje
Nagrinėtini klausimai:
• radijo ryšio reikšmė policijos veikloje;
• kas užsiima radijo ryšio organizavimu policijoje ir kuo vadovaujasi;
• radijo ryšio organizavimo būdai ir jų charakteristika;
• atskirų radijo stočių, naudojamų Jūsų padalinyje, pagrindinės charakteristikos ir naudojimo ypatumai.
ĮVADAS
Informacijos sistemų (telefono, telegrafo, radijo, televizijos) techninis lygis, jo kokybiniai rodikliai, geriausiai charakterizuoja valstybių ne tik civilizacijos, bet ir bendros kultūros lygį. Šiandien visiems aišku, kad be gerai organizuotos ryšių sistemos, neįmanoma valdyti valstybės, jos ministerijų, kariuomenės, transporto, bankų, įmonių. Tai labai svarbu ir privačių asmenų santykiuose.
Žiloje senovėje informacija buvo perduodama akustiniu būdu (varpu, būnu, ruporu, šauksmu) arba optiniu būdu (laužais, deglais, rankų mostais). Uždegdami laužus ant piliakalnių arba ant pilies kuorų, senovės lietuviai pranešdavo apylinkių gyventojams apie priešo įsiveržimą. Šie informacijos perdavimo būdai išliko iki mūsų dienų, pvz.: reguliuojant eismą, perduodant žinią raketomis, įvairiaspalvėmis vėliavėlėmis. Ryšiai buvo palaikomi ir per pasiuntinius, kas naudojama ir dabar.
Plėtojantis gamybai, tobulėjo ir ryšių sistemos. 1771 m. broliai Šappai Prancūzijoje sukūrė tuo metu gana tobulą optinio telegrafo metodą, kuris greitai prigijo Vokietijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Rusijoje. Kai kurie istorikai tvirtina, kad Napoleonas savo pergales pasiekęs tokio telegrafo dėka. Rusijoje tarptautinis optinis telegrafas buvo įrengtas tarp Sankt Peterburgo ir Varšuvos, kurio linija ėjo per Lietuvos rytinį pakraštį, nuo Zarasų per Vilnių, link Varšuvos. Aišku, tokio telegrafo darbas priklausė nuo atmosferos sąlygų: rūko, kritulių; ir paros laiko – veikė tik dieną.
Optinį telegrafą pakeitė elektromagnetinis telegrafas, išrastas Amerikos meno akademijos prezidento Samuelio Morzės. Kadangi konstrukcija ir perduodamos informacijos kodavimas (Morzės abėcėlė) buvo labai paprasti, ši sistema greitai įsigalėjo visame pasaulyje.
XIX a. pabaigoje auganti pramonė ir išsiplėtusi prekyba vertė diegti tobulesnę informacijos perdavimo priemonę – telefono ryšį. Oficialia telefono atsiradimo data laikoma 1876 m. vasario 14 d. JAV patentų tarnyba gavo paraišką išradimui iš 29-mečio Aleksandro Grahamo...
Šį darbą sudaro 2911 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!