Šperos

Psichologija (26)

10   (1 atsiliepimai)
Psichologija (26) 1 puslapis
Psichologija (26) 2 puslapis
Psichologija (26) 3 puslapis
Psichologija (26) 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1Psichologijos apibrėžimas Psichologija tiria psichinius reiškinius (mintis), t.y. viską, kas vyksta žmogaus viduje ir elgseną, ką matome išorėje..tai mokslas apie žmogaus elgesį ir psichinius reiškinius.
2.Psichologijos mokslo šakos, pagrindinės psichologijos tyrimo kryptys.
Psich. mokslo šakos:Bendroji psichologija-Ji tiria bendriausius normalaus suaugusio žmogaus psichikos dėsningumus.Socialinė pedagogika-Mokslas apie žmonių grupėms(moksleivių klasei,darbininkų brigadai ir pan.)būdingus psichinius reiškinius.Individo psichologija-Tiria atskirų žmonių psichiką.Amžiaus tarpsnių psichologija.-Tiria atskiro žmogaus tam tikrą amžiaus tarpsnį.Zoopsichologija-Tyrinėja žemesniųjų gyvūnų psichikos reiškinius.Darbo ir inžinerinė psichologija-Tyrinėja profesines asmenybės ypatybes.Pedagoginė psichologija-Tiria mokymo ir auklėjimo bei mokymosi ir saviauklos psichologinius dėsningumus, santykių tarp mokytojų ir moksleivių ypatybes ir t.t.Kūrybos psichologija-Aiškina mokslinės, techninės, meninės kūrybos procesų dėsningumus, kūrybinių sugenėjimų struktūrą ir t.t.Sporto psichologija-Atskleidžia sportininkų rengimo psichologines sąlygas, sportininkų įgūdžių formavimo ypatybes, tiria sportininkų elgesį varžybose ir t.t.Dar yra:medicinos, teisės, kosmoso, prekybos, propagandos psichologija ir daugybė kitų.Psich.Tyrimo kryptys-Biologinė-Pabrėžia paveldimumo ir fiziologijos įtaką mūsų elgesiui, jausmams, atminčiai ir jutimams.Psichoanalitinė.-Pabrėžia pasąmonės skatulius ir konfliktus, kuriuos gali sukelti vaikystėje patirti išgyvenimai.Bihevioristinė-Akcentuoja aplinkos įtaką elgesiui.Humanistinė-Pabrėžia žmogaus gebėjimą pasirinkti ir tobulėti – tiria subjektyviąją žmogaus patirtį.Kognityvinė-Tiria, kaip apdorojame, laikome ir atkuriame informaciją bei kaip ją naudojame, protaudami ir spręsdami problemas.Socialinė – kultūrinė-Ryškina mąstymo ir elgesio skirtumus bei panašumus įvairiomis socialinėmis situacijomis ir įvairiose kultūrose.
3,Psichikos samprata, struktūra.Psichika–tai informacijos apie tikrovę priėmimo apdorojimo ir elgsenos reguliavimo priemonė. Jos buveinė yra smegenys.Psichikos struktūra-Psichika susideda iš-sąmonės, pasąmonės, savimonės.
4.Sąmonė ir neįsisąmoninti reiškiniai. Savimonė.Sąmonė–aukščiausia psichikos forma.Jos dėka suvokiame kas vyksta aplink mus.Neįsisąmonti reiškiniai–tai pasąmonė.Tai visi procesai,kurie vyksta mums nežinant (sapnai, hipnozė, haliucinacijos, užslėptos mintys, netikėti poelgiai).Neįsiamoninti reiskiniai-įsisąmoninimo galimybės- tai pilnas žinojimas:1pilnai įsisamoninti reiškiniai (žmogus žino, ką daro). Nepilnai įsisąmoninti reiškiniai – tai, ką mes įsisąmoninam, kai mums reikia.2Visiškas nežinojimas – visiškai neįsisąmoninti reiškiniai (pasąmonė) procesai, kurie vyksta mums nežinant (pvz. Sapnai, haliucinacijos).Savimonė – tai sąmonės dalis, susijusi su žmogaus pažinimu. Ji padeda save įvertinti, skirti save nuo kitų, padeda save reguliuoti. (atsiranda apie trečius gyvenimo metus).
5.Psichologijos tyrimo metodai (aprašomieji, eksperimentiniai, koreliaciniai).Metodai-Aprašymas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2962 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (2962 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos špera
  • 4 psl., (2962 ž.)
  • Word failas 96 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Psichologija (21)

Psichologija (21) Psichologija
Peržiūrėti darbą

Bendroji ir teisės psichologija (2)

Bendroji ir teisės psichologija (2) Psichologija
Peržiūrėti darbą

Raidos psichologija

Raidos psichologija Psichologija
Peržiūrėti darbą

Konsultavimo psichologija (2)

Konsultavimo psichologija (2) Psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą