Šperos

Psichologija (52)

9.2   (3 atsiliepimai)
Psichologija (52) 1 puslapis
Psichologija (52) 2 puslapis
Psichologija (52) 3 puslapis
Psichologija (52) 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Asmenybes aktyvumas- susijes su poreikiais ir tikslais. Kryptingumas sąlygija asmenybes poelgius, santykį į save ir aplinką. Poreikiai gali buti natūralūs, biologiniai, kultūriniai. Asmenybės vertybinė sistema atlieka orientyrų vaidmenį asmenybes aktyvume ir veikloje ir kryptingume.
Atliekamos asmenybės funkcijos: 1.Integracija, 2.Kontrolė, 3.Savirealizacija.
Savikontrolė yra būtina, vientisai tikslingai integruotai psichikai, bet kokia veikla įjungia savikontrolę, ji yra savęs valdymas, joje visada yra etalonas(taip kaip turi būti) ir su juo vyksta palyginimas elgesio ir būviu. Savikontrolė veikia šiose psichinėse sferose: *procesuose pradedant pojūčiais, baigiant mąstymu *emociniuose išgyvenimuose, būviuose *asmenybės savybėse *bendravime *socialinėje savireguliacijoje (sąžinė) *ląstelės procesų lygyje// Savirealizaciją sudaro saviraiška, savikūra, socialinis statusas, reikšmingi santykiai. Teisingam savęs vertinimui būtina realizuoti savo gabumus. Reiksminga asmenybe tampa bedraudama su kitais, reikalinga, naudinga. Realizuodama savo sugebėjimus asmenybė įkūnyja visuomenės ir savo sugebėjimus. Asmenybei svarbu savęs pripažinimas, savo ambicijų materializacija. Saviraiškos pagalba asmenybė rodo savo įvaizdį, demonstruoja savo pozicijas, nuomones. Asmenybes tobulejimas neatsiejamas nuo savikūros ir saviauklos, realizuodama savo idealus ji keičia savo aplinką ir save, saviraiška ir savikūra kuria asmeninio reikšmingumo ir vertinimo jausmą, jis sąlygoja pasitikėjimą savimi būtiną bet kokioje aplinkoje.
Asmenybės poreikiai Poreikis- tam tikras stygius įtampos būvis, kuris pranyksta pasiekus poreikio objektą įgyvendinus tikslus. Dauguma autorių poreikį traktuoja kaip dinamines jėgas sąlygojančias asmenybės kryptingumą. Poreikis sudaro susijaudinimą įtampą nes atsiranda kliūčių poreikių tenkinime. Merey poreikį charekterizuoja kaip cheminę fizinę jėgą veikiančią smegenyse įtakojančią organizmo reakcijas ir suvokimą, jo požiūriu poreikis yra kaip motoras, vidinis nusiteikimas veikti. Moslow kalba apie poreikių piramidę: {5-aukščiausias} Savirelizacijos (potencialių galimybių atskleidimas ir vysrymas (talentai ir pan);{4}Prestižo ir pripažinimo (tai poreikis turėti socialinį statusą, poreikis turėti perspektyvą ir pan) {3}Meilės priklausomybės (noras priklausyti grupei, nebūti izoliuotam) {2} Saugumo (noras priklausyti, būti globojamam, neturėti baimių, nerimo) {1} Fiziologiniai (poreikiai tarp savęs izoliuoti turi turėti tam tikrą kūno vietą, įeina: maisto, miego, malonumų, seksualiniai) //Šiuos poreikius aptarnauja pažintiniai estetiniai poreikiai kaip priemonės.// Sugebėjimai gebėjimai- potencinės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4767 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (4767 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos špera
  • 4 psl., (4767 ž.)
  • Word failas 50 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Biheviorizmas, Geštaltpsichologija, Neopsichologija, Kognityvinė psichologija ir Humanistinė psichologija

Biheviorizmas, Geštaltpsichologija, Neopsichologija, Kognityvinė psichologija ir Humanistinė psichologija Psichologija
Peržiūrėti darbą

Psichologija. Psichologijos kryptys

Psichologija. Psichologijos kryptys Psichologija
Peržiūrėti darbą

Raidos psichologija

Raidos psichologija Psichologija
Peržiūrėti darbą

Psichologija (68)

Psichologija (68) Psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą