Kita

Prezidento institucija Lietuvoje

9.8   (2 atsiliepimai)
Prezidento institucija Lietuvoje 1 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 2 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 3 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 4 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 5 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 6 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 7 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 8 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 9 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 10 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 11 puslapis
Prezidento institucija Lietuvoje 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Valstybės vadovo instituto raida Lietuvoje, Valstybės vadovo samprata, Respublikos Prezidento rinkimų tvarka. Įgaliojimų nutrūkimas, Respublikos Prezidento įgaliojimai santykiuose su Seimu, Respublikos Prezidento įgaliojimai santykiuose su Vyriausybe, Respublikos Prezidentas ir teisminė valdžia, Respublikos Prezidento kompetencija krašto apsaugoje bei užsienio politikoje, Pilietybės ir malonės suteikimas, Respublikos Prezidento teisės aktai, Respublikos Prezidento imunitetas, Respublikos Prezidento valstybinis aprūpinimas ir aptarnavimas

Ištrauka

10. Respublikos Prezidento imunitetas.................................................................................10
11. Respublikos Prezidento valstybinis aprūpinimas ir aptarnavimas..........................10 – 11
12. Išvados............................................................................................................................12
13. Naudota literatūra...........................................................................................................13
VALSTYBĖS VADOVO INSTITUTO RAIDA LIETUVOJE
Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK) buvo monarchija. Valstybės vadovas buvo Didysis Kunigaikštis. Taip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vadovai buvo tituluojami nuo XIII a. pirmosios pusės. Jungtinėje Lietuvos ir Lenkijos valstybėje nuo 1569 m. įvykusios Liublino Unijos atskiras LDK Didysis Kunigaikštis nebebuvo vainikuojamas. Juo buvo Lenkijos Karalius. Tokia padėtis egzistavo iki Lietuvos ir Lenkijos valstybės žlugimo (1795 m.)
1918 m. vasario 16d. Lietuvos Tarybai paskelbus Lietuvos valstybės nepriklausomybę, iškilo problema dėl valdymo formos, taip pat ir dėl valstybės vadovo. Po tam tikrų abejonių respublika buvo pasirinkta kaip atgimstančios valstybės valdymo forma. 1919 m. balandžio 4 d. Valstybės Taryba įsteigė Prezidento instituciją ir išrinko Antaną Smetoną pirmuoju Lietuvos Prezidentu. 1920m. birželio 10d. Steigiamajame Seime buvo paskelbta laikinoji Konstitucija, kurioje įtvirtinta nuostata, jog valstybės vadovu bus Respublikos prezidentas, o jį rinks Seimas. 1922m. lapkričio 13d. Pirmasis Seimas išrinko Aleksandrą Stulginskį Lietuvos Respublikos Prezidentu. 1940m. birželio 15d. Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvos Respubliką. Okupaciniam rėžimui vykdant valstybės valdymo formos pakeitimus prezidento institucija buvo panaikinta. 1990m. kovo 11d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas atkūrė Lietuvos nepriklausomybę ir priėmė Laikinąjį Pagrindinį Įstatymą (Konstituciją). Jame buvo numatyta, kad valstybės vadovui būdingas funkcijas vykdo Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas ir Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas, juo 1990 – 1992m. buvo Vytautas Lansbergis. 1992m. spalio 25d. įvyko referendumas kurio metu buvo priimta nuolatinė Lietuvos Respublikos Konstitucija. Ji numatė Respublikos Prezidento instituciją su jai būdingais įgaliojimais. 1993m. vasario 14d. įvyko visuotiniai ir tiesioginiai Lietuvos respublikos Prezidento rinkimai. Jų metu valstybės vadovu buvo išrinktas Algirdas Mykolas Brazauskas.
VALSTYBĖS VADOVO SAMPRATA
Valstybei reikia atsakingo asmens, užtikrinančio konstitucinę tvarka, garantuojančio valstybės valdžios tęstinumą ir stabilumą, aukščiausiu lygiu atstovaujančio tarptautiniams santykiams. Tokias funkcijas vykdo valstybės vadovas, turintis pakankamai įgaliojimų bendradarbiaujant su įstatymų leidžiamąja, vykdomąja bei teisminėmis valdžiomis.
Valstybės vadovo institucija egzistuoja visuose valdymo formose. Monarchijose...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2731 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Kita
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2731 ž.)
Peržiūrėti rašto darbą

Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!

www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Konstitucinė kontrolė Lietuvoje: dabartis ir perspektyvos

Konstitucinė kontrolė Lietuvoje: dabartis ir perspektyvos Konstitucinė teisė
Peržiūrėti darbą

Prezidento institutas

Prezidento institutas Konstitucinė teisė
Peržiūrėti darbą

Prezidento rinkimai Lietuvoje

Prezidento rinkimai Lietuvoje Konstitucinė teisė
Peržiūrėti darbą

LR Prezidento įgaliojimai santykiuose su Vyriausybe

LR Prezidento įgaliojimai santykiuose su Vyriausybe Konstitucinė teisė
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą