nagrinėjam ateismų praktika, susijusi su prekyba žmonėmis.
4.5 Sankcija 21
5. PREKYBOS ŽMONĖMIS KONTROLĖ LIETUVOJE 22
5.1 Struktūros, užsiimančios prekybos žmonėmis kontrole 22
5.2 Struktūrų, užsiimančių prekybos žmonėmis kontrole, informacinis aprūpinimas 23
5.3 Organizuotas nusikalstamumas ir prekyba žmonėmis 26
IŠVADOS 29
LITERATŪROS SĄRAŠAS 31
ĮVADAS
Prekyba žmonėmis – tai nusikaltimas, kuriam skiriama labai daug dėmesio tarptautinėje teisėje. 1998 m. liepos 2 d. atitinkama norma atsirado ir Lietuvos baudžiamojoje teisėje. Dėl savo neįprastos teisinės konstrukcijos, kurioje pabrėžiamas asmens pirkimas, įgijimas, pardavimas ir perleidimas, kyla natūralių sunkumų aiškinant prekybos žmonėmis sudėties požymius.
Ši tema aktuali, nes tai tarptautinė problema, su kuria kovojama daugybė metų. Svarbu tai, kad laisvės kontrolė, į kurią patenka auka leidžia išnaudoti žmogų. Aukos laisvės varžymas gali kilti ne tik iš prievartos, pasinaudojimo mažametyste ar bejėgiškumu, bet ir iš tam tikro susitarimo tarp nukentėjusiojo ir kaltininko, kai išgaunamas sutikimas būti išnaudojamam1.
Darbo objektas – prekybos žmonėmis kvalifikavimas teismų praktikoje.
Šio kursinio darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti prekybos žmonėmis normos turinys tarptautinės teisėkūros kontekste, konceptualiai paaiškinti šios nusikalstamos veikos požymius pabrėžiant aukos laisvės pažeidimo mechanizmo ypatumus.
2. Analizuoti prekybos žmonėmis santykį su kitomis Baudžiamojo kodekso normomis, kurios netiesiogiai kriminalizuoja nelegalius sandorius su žmonėmis.
3. Aptarti prekybos žmonėmis nusikaltimo sampratą, jos teisinę prigimtį ir evoliuciją tarptautinėje ir Europos Sąjungos teisėje.
4. Išanalizuoti prekybos žmonėmis normą Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse ir teismų taikant šią normą pavyzdžius.
5. Aptarti prekybos žmonėmis kontrolę Lietuvos Respublikoje bei organizacines taktinės kovos su prekyba žmonėmis priemones.
Siekdama atskleisti kursinio darbo temos „Prekybos žmonėmis kvalifikavimas teismų praktikoje“ tikslus bei uždavinius, naudojausi apžvalginiu, moksliniu, lyginamosios ir sisteminės analizės metodais, literatūros ir įstatymų analizės, taip pat istoriniu aspektais.
Rašydama kursinį darbą nagrinėjau Lietuvos Respublikos įstatymų nuostatas, liečiančias baigiamojo darbo temą (Konstitucija, Baudžiamojo proceso kodeksas), rėmiausi įstatymų komentarais, Jungtinių Tautų konvencija dėl kovos su žmonių prekyba ir trečiųjų asmenų išnaudojimu
Tarp tyrimo šaltinių svarbią vietą teikiau teismų praktikai, susijusiai su rekyba žmonėmis. Taip pat vadovavausi įvairių autorių - O. Fedosiuk, A. Abramavičiaus, E. Bieliūno ir kt. analizavusių prekyboms...
Šį darbą sudaro 10114 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!