Konspektai

Prancūzijos teisė

9.4   (3 atsiliepimai)
Prancūzijos teisė 1 puslapis
Prancūzijos teisė 2 puslapis
Prancūzijos teisė 3 puslapis
Prancūzijos teisė 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Konspektas. Prancūzijos teisė nuo 1789 iki penktosios respublikos 1958

Ištrauka

Prancūzijos teisė.
Didžiosios Prancūzijos revoliucijos pradžia. 1789m. rugpjūčio 26d. Steigiamasis susirinkimas priėmė garsiąją Žmogaus ir piliečio teisių deklaraciją, kurios turiniui didžiulį poveikį padarė demokratiškosios švietėjų idėjos ir JAV Nepriklausomybės deklaracijos nuostatos. Pažymėta, kad rengiant Deklaraciją aktyviai dalyvavo visų trijų luomų atstovai. Nors Deklaracija susidėjo tik iš 17 straipsnių, tačiau tai labai turiningas dokumentas. Jame išsiskiria du pagrindiniai nuostatų blokai. Pirma, tai žmogaus ir piliečio teisės ir, antra, konstitucinės santvarkos principai. Deklaracijos preambulė idėjiškai pagrindė teoriją, kad žmogaus teisės esančios įgimtos, šventos ir neatimamos. Įgimtomis ir neatimamomis žmogaus teisėmis skelbiama laisvė, nuosavybė, saugumas ir priešinimasis priespaudai. Laisvė – tai galimybė daryti visa, kas nedaro žalos kitam. Deklaracija mėgino formuluoti atskirų konkrečių laisvių sąrašą, kuris čia dar visai nedidelis. Tai laisvė žodžiu ir raštu reikšti mintis ir nuomones, tarp jų ir religinius įsitikinimus. Nuosavybę Deklaracijos 17 str. Skelbia šventa ir neatimama teise. Prigimtinės teisės teoriją Deklaracijoje atspindėjo ir įgimtų žmogaus teisių atskyrimas nuo piliečio teisių, suteikiamų valstybės. Tai piliečių teisė tiesiogiai arba per atstovus dalyvauti leidžiant įstatymus ir nustatant mokesčius, eiti visuomenines pareigas, piliečiams numatyta pareiga prisidėti prie ginkluotųjų pajėgų ir administracijos išlaikymo. Daug dėmesio skiriama tautos suverenitetui, pradedančiam jos skelbiamus konstitucinės santvarkos principus. Deklaracija, sekdama Ž. Ž. Ruso mintimis, įstatymą nusakė kaip „bendrosios valios“, kurią privalo gebėti atspindėti įstatymų leidyba, išraišką ir pabrėžė visuomenės narių lygybę prieš jį: įstatymas „turi būti lygus visiems ir tada, kai jis užtaria, ir tada, kai jis baudžia“. Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija buvo priimta klestint Steigiamojo susirinkimo daugumos revoliuciniam entuziazmui, idealizmui, net naivukui.
Savo veiklą Steigiamasis susirinkimas vainikavo 1791m. rugsėjo 3d. Priimdamas pirmąją Prancūzijos Konstituciją, teisiškai šalyje įtvirtinusią konstitucinę monarchiją. Konstitucija pradedama Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija, po jos eina preambulė, skelbianti luominės santvarkos ir feodalinių privilegijų Prancūzijoje likvidavimą. Netapatindamas Deklaracijos nuostatų su konstitucinėmis teisių garantijomis, Steigiamasis susirinkimas pastarąsias skelbė Konstitucijos 1 skirsnyje, pavadintame „Pagrindinės Konstitucijos užtikrinamos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2466 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (2466 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisių istorijos konspektas
  • 4 psl., (2466 ž.)
  • Word failas 61 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Karalių valdžia ir teisė Prancūzijoje viduramžiais

Karalių valdžia ir teisė Prancūzijoje viduramžiais Teisės istorija Peržiūrėti darbą

Teisės istoriko A. Janulaičio mokslinė veikla Vytauto Didžiojo Universitete

Teisės istoriko A. Janulaičio mokslinė veikla Vytauto Didžiojo Universitete Teisės istorija Peržiūrėti darbą

Barbarų teisė

Barbarų teisė Teisės istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos teisė nacių okupacijos metu

Lietuvos teisė nacių okupacijos metu Teisės istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt