Konspektas. Prancūzijos teisė nuo 1789 iki penktosios respublikos 1958
Prancūzijos teisė.
Didžiosios Prancūzijos revoliucijos pradžia. 1789m. rugpjūčio 26d. Steigiamasis susirinkimas priėmė garsiąją Žmogaus ir piliečio teisių deklaraciją, kurios turiniui didžiulį poveikį padarė demokratiškosios švietėjų idėjos ir JAV Nepriklausomybės deklaracijos nuostatos. Pažymėta, kad rengiant Deklaraciją aktyviai dalyvavo visų trijų luomų atstovai. Nors Deklaracija susidėjo tik iš 17 straipsnių, tačiau tai labai turiningas dokumentas. Jame išsiskiria du pagrindiniai nuostatų blokai. Pirma, tai žmogaus ir piliečio teisės ir, antra, konstitucinės santvarkos principai. Deklaracijos preambulė idėjiškai pagrindė teoriją, kad žmogaus teisės esančios įgimtos, šventos ir neatimamos. Įgimtomis ir neatimamomis žmogaus teisėmis skelbiama laisvė, nuosavybė, saugumas ir priešinimasis priespaudai. Laisvė – tai galimybė daryti visa, kas nedaro žalos kitam. Deklaracija mėgino formuluoti atskirų konkrečių laisvių sąrašą, kuris čia dar visai nedidelis. Tai laisvė žodžiu ir raštu reikšti mintis ir nuomones, tarp jų ir religinius įsitikinimus. Nuosavybę Deklaracijos 17 str. Skelbia šventa ir neatimama teise. Prigimtinės teisės teoriją Deklaracijoje atspindėjo ir įgimtų žmogaus teisių atskyrimas nuo piliečio teisių, suteikiamų valstybės. Tai piliečių teisė tiesiogiai arba per atstovus dalyvauti leidžiant įstatymus ir nustatant mokesčius, eiti visuomenines pareigas, piliečiams numatyta pareiga prisidėti prie ginkluotųjų pajėgų ir administracijos išlaikymo. Daug dėmesio skiriama tautos suverenitetui, pradedančiam jos skelbiamus konstitucinės santvarkos principus. Deklaracija, sekdama Ž. Ž. Ruso mintimis, įstatymą nusakė kaip „bendrosios valios“, kurią privalo gebėti atspindėti įstatymų leidyba, išraišką ir pabrėžė visuomenės narių lygybę prieš jį: įstatymas „turi būti lygus visiems ir tada, kai jis užtaria, ir tada, kai jis baudžia“. Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija buvo priimta klestint Steigiamojo susirinkimo daugumos revoliuciniam entuziazmui, idealizmui, net naivukui.
Savo veiklą Steigiamasis susirinkimas vainikavo 1791m. rugsėjo 3d. Priimdamas pirmąją Prancūzijos Konstituciją, teisiškai šalyje įtvirtinusią konstitucinę monarchiją. Konstitucija pradedama Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija, po jos eina preambulė, skelbianti luominės santvarkos ir feodalinių privilegijų Prancūzijoje likvidavimą. Netapatindamas Deklaracijos nuostatų su konstitucinėmis teisių garantijomis, Steigiamasis susirinkimas pastarąsias skelbė Konstitucijos 1 skirsnyje, pavadintame „Pagrindinės Konstitucijos užtikrinamos...
Šį darbą sudaro 2466 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!