Konspektai lyginamajai konstitucinei teisei
Šalyje yra dvi stambios politinės partijos, kurios rinkimų metu labai varžosi (Kai kur dvipartinė sistema yra įtvirtinta įstatymuose (Brazilija, Nigerija)). Šioje sistemoje greta dviejų politinių partijų veikia daug kitų neįtakingų partijų (DB (konservatoriai ir leiboristai), JAV (respublikonai ir demokratai)). D.Britanijoje iki I Pasaulinio Karo pagrindinės politinės partijos buvo konservatoriai ir liberalai, o po I Pasaulinio Karo liberalus išstūmė leiboristai. Iki dabar valdo leiboristai ir konservatoriai.
Mažesnės politinės partijos dvipartinėse sistemoje nevaidina labai didelio vaidmens. Dvipartinės sistemos užtikrina politinį stabilumą. Dvipartinės sistemos traktuojamos kaip užtikrinančios politinį stabilumą, tvirtą vyriausybę, pastovią parlamentinę daugumą.
Dvipartinė sistema – rinkimų kovoje rungiasi kelios partijos, kurios turi vienodas galimybes laimėti. Taikus rungtyniavimas leidžia kompromiso keliu rasti rezultatyvinę politinę kryptį; šalyje veikia daug partijų, tačiau į valdžią pretenduoja tik dvi, viena valdo, kita – opozicijoje. Po rinkimų šios partijos paprastai keičiasi vietomis. Dvipartinės sistemos buvimas apsunkina alternatyvių partijų susiformavimą.
JAV – dvipartinė sistema - veikia dvi pagrindinės partijos - respublikonai ir demokratai. Demokratų bazė – Pietų valstijos, kurios pasisakė už vergiją. Respublikonai – pasisakė už vergijos panaikinimą, lygybę. Šių partijų skirtumai glūdi ir vidaus bei užsienio politikos klausimuose. Respublikonai yra linkę mažinti socialinių programų finansavimą, pagalbą užsienio šalims. Demokratai – priešingai – pasisako už valstybės vykdoma globalinę politiką.
Šios partijos neturi pastovių programų, narystės. Partijos nariu yra laikomas tas, kas rinkimuose balsavo už partijos kandidatą. Nėra nario mokesčio. Partijos suvažiavimai įvyksta kas keturi metai – jie vykdomi, norit išrinkti partijos kandidatą, kuris jai atstovaus rinkimuose. Pastoviai veikia tik nedidelė partijos struktūra. Partija iš esmės veikia tik rinkimų kampanijos metu.
Didžioji Britanija. Veikia dvipartinė sistema – konservatoriai ir leiboristai. Skiriasi nuo JAV tuo, kad partijos susidarė idėjiniu pagrindu. Konservatoriai – tradicionalistai, pasisako už valstybės reguliavimo ribojimą, privatinės nuosavybės apsaugą, prireikus pasisako už tai, kad būtų denacionalizuota tai, ką nacionalizavo leiboristai. Leiboristai – tai darbininkų partija – joje egzistuoja individuali bei kolektyvinė narystė (asmuo...
Šį darbą sudaro 6574 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!