Pagrindinė policijos funkcija - saugoti ir gerbti asmens teises ir laisves, užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą, pagal kompetenciją formuoti saugią aplinką bei vykdyti veiksmingą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją ir tyrimą. Viešasis saugumas yra labai svarbi sąlyga saugiam žmonių gyvenimui ir bendros gerovės augimui. Policijai viešojo saugumo užtikrinimo organizavimas ir vykdymas yra vienas iš pagrindinių veiklos uždavinių. Siekiant viešojo saugumo įgyvendinimo, policijos komisariatai turi funkcionuoti taip, kad užtikrintų visuomenės viešąjį saugumą, pagrindines žmogaus teises ir laisves, didintų visuomenės pasitikėjimą policija, efektyviai ir racionaliai panaudotų mokesčių mokėtojų lėšas.
Naudota literatūra……………………………………………………………….……9
1. ĮVADAS
Saugumas - vienas iš svarbiausių žmogaus poreikių. Šio poreikio inspiruotos pagrindinės žmogaus teisės: teisė į laisvę ir saugumą, teisė į privataus ir šeimos gyvenimo apsaugą.
Tik sveiki, gyvenantys švarioje, socialiniu ir kariniu aspektais saugioje aplinkoje bei visuomenėje, kurioje nuo pat mažens ugdomas, valstybės lygmeniu palaikomas sąžiningumas ir drausmingumas, palaikomi geri santykiai su kitomis valstybėmis, Lietuvos žmonės galės ir turės paskatų sėkmingai formuoti savo gerbūvį.
Viešasis saugumas yra labai svarbi sąlyga saugiam žmonių gyvenimui ir bendros gerovės augimui.
Viešasis saugumas yra esminė sąlyga užtikrinant šalies nacionalinį saugumą. Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymas žmogaus ir piliečio teises, laisves bei asmens saugumą įvardija kaip vieną išgalimų pagrindinių nacionalinio saugumo objektų ir nustato, kad Vyriausybė ir teisėsaugos institucijos privalo apginti piliečius ir valstybę nuo korupcijos bei organizuoto nusikalstamumo, užtikrinti asmens ir turto saugumą bei patikimą valstybės sienos kontrolę. Policijai viešojo saugumo užtikrinimo organizavimas ir vykdymas yra vienas iš pagrindinių veiklos uždavinių.
2. VIEŠOJO SAUGUMO TURINYS
Viešojo saugumo turinys atskleidžiamas per viešojo saugumo elementus, prie kurių galima priskirti:
1) viešojo saugumo objektus;
2) aplinkybes, keliančias pavojų viešajam saugumui;
3) viešojo saugumo užtikrinimo subjektus;
4) viešojo saugumo užtikrinimo būdus.
Taigi prie viešojo saugumo objektų galima priskirti tuos visuomeninius santykius, kurie susiklosto visuomenėje, žmonių kasdieninėje gyvenimiškoje veikloje, kuria jie tenkina įvairius savo poreikius. Grėsmė viešajam saugumui gali kilti, kai pažeidžiamos geležinkelių, jūrų, upių, oro, kelių eismo, kelių transporto priemonių eksploatacijos, priešgaisrinės apsaugos, statybos ir remonto darbų viešosiose vietose taisyklės, daiktų, kurie patenka į licencijavimo – leidimų sistemą, naudojimo ir kitos taisyklės, taip pat pažeidžiama nustatyta masinių renginių vedimo tvarka, stichinių arba kitų gaivalinių nelaimių atvejais.
Apžvelgus viešojo saugumo elementus galima konstatuoti, jog viešasis saugumas – tai sistema teisės normomis sureguliuotų visuomeninių santykių, kurie atsiranda siekiant apsaugoti gyvybiškai svarbius asmens, visuomenės ir valstybės interesus nuo neteisėtų veikų ir nepaprastųjų įvykių (gamtinio, techninio ar socialinio pobūdžio) padarinių, galinčių sukelti socialinius konfliktus, stichines arba gaivalines nelaimes, epidemijas, epizotijas, katastrofas, avarijas,...
Šį darbą sudaro 1599 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!