Nusikalstamumas, kaip socialinis reiškinys, yra visos visuomenės problema ir būdingas visoms be išimties pasaulio šalims. Tai viena aštriausių problemų visuomenėje, kadangi paliečiami gyvybiškai svarbūs, liečiantys kiekvieną žmogų klausimai.
Nusikaltimai byloja apie disfunkcinius procesus visuomenėje, apie pažeistą visuomenės narių solidarumą, apie vertybinių orientacijų krizę. Valstybė, siekdama užtikrinti piliečių saugumą, kontroliuoti kriminogeninius procesus ir reiškinius, sąlygojančius prigimtinių asmens teisių ir laisvių apsaugos pažeidimus, įvairiais būdais ir priemonėmis siekia mažinti nusikalstamumą, sukurti ir įgyvendinti veiksmingą nusikalstamumo prevencijos sistemą. Kriminogeninės situacijos kontrolė, nusikalstamų veikų prevencinių priemonių formavimas, atitinkamų institucijų kryptingos veiklos organizavimas tiesiogiai priklauso nuo turimų duomenų apie nusikalstamumo būklę, lygį, struktūrą, jo kitimo tendencijas.
Visuomenė visada traktavo nusikalstamumą kaip itin pavojingą blogį, dėjo daug pastangų jam pasipriešinti. Daugelį šimtmečių vienintelė pasipriešinimo nusikaltimams forma buvo nusikaltėlių nubaudimas.Buvo manoma, kad taikant nusikaltėliui bausmę, galima paveikti visą nusikalstamumą.
Tik prieš 2 amžius Š.Monteskjė ( nusikaltimų prevencijos teorijos pradininkas) iškėlė mintį: geras įstatymų leidėjas labiau rūpinasi nusikaltimų prevencija, o ne nubaudimu už nusikaltimus; bausmės, šalindamos vienas negeroves, sudaro sąlygas didėti kitoms. Š. Monteskje apie nusikaltimų prevenciją kaip pagrindinę visuomenės tvarkos palaikymo formą išvystė Č. Bekarija. Jis išsakė mintį, kad pati geriausia, bet ir sunkiausia nusikaltimų prevencijos priemonė yra auklėjimo tobulinimas.
Nusikaltimų prevencijos kaip savarankiškos teisėtvarkos palaikymo priemonės reikšmę lemia keletas svarbių aplinkybių. Pirma, tai humaniška priemonė. O bausmė yra prievartos priemonė. Prievarta, sąlygojama net pačių rimčiausių aplinkybių, daro žiauresnius ir tuos žmones, kurie baudžiami, ir tuos, kurie baudžia. Vadinasi, bausmė, kurios tikslas yra pagerinti žmonių santykius, palaikyti sveiką moralinę, psichologinę atmosferą visuomenėje, kartu skatina žiaurumą. Pagrindinio bausmės tikslo - pataisyti ir perauklėti nusikaltėlį, kad jis laikytųsi įstatymų - dažnai nepasiekiama. Nepasiekiama ir kito tikslo - kad kiti asmenys nedarytų nusikaltimų. Vienintelė žinoma bausmės alternatyva yra nusikaltimų prevencija. Tačiau tai nereiškia, kad bausmė nereikalinga. Visuomenės sąmonėje - teisingumo supratimas - už blogį baudžiama. Taigi, nubaudimo ir prevencijos sistemos turi veikti kaip darni...
Šį darbą sudaro 3842 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!