Referatai

Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos

9.8   (2 atsiliepimai)
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 1 puslapis
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 2 puslapis
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 3 puslapis
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 4 puslapis
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 5 puslapis
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 6 puslapis
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 7 puslapis
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 8 puslapis
Policija, jos uždaviniai, funkcijos, teisės ir pareigos 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kiekvienai tautai, sukūrusiai valstybę, neišvengiamai kyla būtinybė įsteigti ir ypatingą instituciją, kuri prievartos priemonėmis kovotų su teisės pažeidimais. Tokioms teisėsaugos funkcijoms įgyvendinti egzistuoja valstybės „jėgos“ institucija – policija.
Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymas nustato Lietuvos policijos (toliau – policija) paskirtį, veiklos principus ir teisinius pagrindus, policijos uždavinius, organizacinę struktūrą, policijos bendradarbiavimo su gyventojais, visuomeninėmis organizacijomis, savivaldybių bei kitomis institucijomis pagrindus, taip pat policijos pareigūnų įgaliojimus, teises, pareigas, atsakomybę bei prievartos panaudojimo teisėtumo sąlygas, policijos įstaigų finansavimo šaltinius ir formas. Minėto įstatymo 2 straipsnyje įtvirtinta tokia policijos sąvoka: policija – asmens, visuomenės saugumą bei viešąją tvarką užtikrinanti policijos įstaigų ir pareigūnų visuma; policijos įstaiga laikoma minėto įstatymo bei kitų įstatymų nustatyta tvarka įsteigtas juridinis asmuo, vykdantis įstatymais, steigimo bei kitais teisės aktais jam pavestus policijos uždavinius.
2) teritorinės policijos įstaigos - policijos komisariatai, vykdantys teisės aktais jiems pavestas funkcijas nustatytoje teritorijoje.
3) policijos profesinio ugdymo įstaigos - policijos generalinio komisaro steigiami policijos profesinio ugdymo padaliniai, užtikrinantys nuolatinį policijos pareigūnų profesinį tobulinimą.
4) specializuotos policijos įstaigos - neteritoriniu principu steigiami policijos padaliniai, vykdantys teisės aktais jiems pavestas tam tikras (specialiąsias) policijos funkcijas.
Policijos departamentas yra policijos įstaiga, padedanti policijos generaliniam komisarui formuoti policijos veiklos strategiją ir kontroliuoti jos įgyvendinimą, taip pat organizuoti ir įgyvendinti teritorinių policijos įstaigų valdymą. Policijos departamentas užtikrina jam priskirtų policijos uždavinių įgyvendinimą, kontroliuoja ir koordinuoja pavaldžių policijos įstaigų veiklą ir teikia joms rekomendacijas bei nurodymus, formuoja bendrą pavaldžių policijos įstaigų veiklos strategiją ir personalo politiką, užtikrina valstybinių programų įgyvendinimą policijos įstaigose, organizuoja policijos generalinio komisaro sprendimų vykdymą bei jų kontrolę.
Teritorinės policijos įstaigos
Policijos komisariatai yra aukštesnės ir žemesnės pakopų. Aukštesnės pakopos policijos komisariatai steigiami apskričių centruose ir užtikrina policijos uždavinių įgyvendinimą visoje apskrities teritorijoje. Šie policijos komisariatai: koordinuoja ir steigimo bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka kontroliuoja atitinkamos apskrities teritorijoje veikiančių žemesnės pakopos policijos komisariatų veiklą; teikia policijos generaliniam komisarui atitinkamos apskrities teritorijoje veikiančių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2442 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2442 ž.)
Darbo duomenys
  • Policijų veiklos referatas
  • 9 psl., (2442 ž.)
  • Word failas 78 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Įtikinimo ir prievartos priemonės policijos veikloje (uždaviniai, veiklos principai, teisės ir pareigos)

Įtikinimo ir prievartos priemonės policijos veikloje (uždaviniai, veiklos principai, teisės ir pareigos) Policijos veikla Peržiūrėti darbą

Policijos pareigūnų teisės ir pareigos

Policijos pareigūnų teisės ir pareigos Policijos veikla Peržiūrėti darbą

Policija, jos vieta ir reikšmė demokratinėje visuomenėje

Policija, jos vieta ir reikšmė demokratinėje visuomenėje Policijos veikla Peržiūrėti darbą

Lenkijos policija

Lenkijos policija Policijos veikla Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt