Kita

Piligrimystė

9.6   (3 atsiliepimai)
Piligrimystė 1 puslapis
Piligrimystė 2 puslapis
Piligrimystė 3 puslapis
Piligrimystė 4 puslapis
Piligrimystė 5 puslapis
Piligrimystė 6 puslapis
Piligrimystė 7 puslapis
Piligrimystė 8 puslapis
Piligrimystė 9 puslapis
Piligrimystė 10 puslapis
Piligrimystė 11 puslapis
Piligrimystė 12 puslapis
Piligrimystė 13 puslapis
Piligrimystė 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas

Ištrauka

1. Įžanga.
2. Šventos vietos ir piligrimystė.
3. Pilgrimystė senovėje.
4. Piligrimystė įvairiose religijose.
5. Piligrimystė krikščionybėje.
6. Popiežiaus Jono Pauliaus II piligriminės kelionės.
7. Šventos vietos Lietuvoje.
8. Išvados.
9. Literatūra.
Įžanga
Piligrimystė – svarbi motyvuoto religinio elgesio forma. Kitaip nei reguliarus bažnyčių, kitų šventovių lankymas ar religinių vietų garbinimas, piligrimystė reiškia kelionę į tolimus religinius centrus. Praeityje žmonės keliaudavo pėsčiomis, vėliau arkliais. Piligriminės kelionės įvykdavo vieną ar keletą kartų tikinčiojo gyvenime.Šiandien dėl transporto plėtros maldininkai svarbiausius piligrimystės centrus gali aplankyti ne vieną kartą per gyvenimą, bet keletą kartų per metus. Piligriminė kelionė remiasi tikėjimu, kad dieviškumas ir šventybė labiausiai jaučiami toje vietoje, su kuria jie yra fiziškai susiję. Šventvietėse prašoma Dievo ar šventųjų pagalbos ir malonės, laukiama stebuklų.
Piligrimystė turi panašumų su turistine ar poilsine kelione. Šiandien daug turistų keliauja į reikšmingas tikintiesiems vietas, kurios taip pat yra svarbios istoriniu, architektūriniu ar meniniu požiūriu. Dažnai žmogus kelionę pradeda kaip piligrimas, o baigia kaip turistas, ir atvirkščiai. Atsakant į klausimą, kada keliautojas yra piligrimas ir kada turistas, reikia atsižvelgti į tris dalykus: nesąmoningą turistų ir piligrimų mąstymą, turistų ir piligrimų kelionės motyvus bei jų elgesį kelionės metu, socialines institucijas, kurių organizuotoje kelionėje žmogus dalyvauja. Aiškiau įžvelgti skirtumą tarp piligrimų ir turistų turėtų padėti kelionės motyvai. Tik musulmonams piligrimystė yra religinė pareiga, kitose pasaulio religijose piligrimystė vertinama kaip savanoriškas atsidavimo aktas.
Pagrindiniai maldininkų kelionės motyvai yra tikėjimo išpažinimas, atgaila, nuodėmių išpirkimas, dvasinis atsinaujinimas, paguodos troškimas. Taip pat maldininkai į šventas vietas keliauja prašyti stebuklų, padėkoti už pasveikimą, dukros ar sūnaus gimimą, ruošdamiesi mirčiai ar atsiliepdami į vidinį jausmą, kviečiantį keliauti. Netikintys žmonės į piligriminius centrus keliauja norėdami išsivaduoti iš įprastos gyvenimo rutinos, pažiūrėti, kodėl kiti ten keliauja, ar paprasčiausiai paįvairinti atostogas.
Šventos vietos ir piligrimystė
Piligrimų kelionės tikslas – šventa vieta ar šventas objektas. Tokiose vietose tiesiogiai jaučiamas dieviškumas ar šventybė. Tai gali būti vieta, kur palaidotas šventasis ar saugomos jo relikvijos. Šventybės apsireiškimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3562 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (3562 ž.)
Darbo duomenys
  • Religiotyros rašto darbas
  • 14 psl., (3562 ž.)
  • Word failas 89 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą