Kita

Pilietinė visuomenė ir demokratija

10   (2 atsiliepimai)
Pilietinė visuomenė ir demokratija 1 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 2 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 3 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 4 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 5 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 6 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 7 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 8 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 9 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 10 puslapis
Pilietinė visuomenė ir demokratija 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas apie pilietinės visuomenės ir demokratijos sampratas, pilietinės visuomenės sąvokos ištakas ir PV sąsajas su demokratija. Referatas ruoštas MRU magistratūros Teisės ir valdymo programos pilietinės visuomenės disciplinai.

Ištrauka

IŠVADOS .............................................................................................................................
LITERATŪRA ......................................................................................................................
Išgirdę sąvoką „pilietinė visuomenė“, iškart suvokiame, kad kalbama apie tam tikrą žmonių grupę, turinčią kažkokių skiriamuojų bruožų nuo likusios visuomenės dalies, nes ji apibūdinama kaip piliečių, t.y. žmonių, turinčių savo požiūrį, poziciją, nuomonę. Kaip bebūtų keista, tačiau šių piliečių reiškiama nuomonė paprastai būna priešinga valdžios nuomonei, todėl visad konsoliduojanti tam tikras pajėgas prieš valstybės įtvirtintas normas ir taisykles, prieš vienos valdžios dominavimą, užtikrinant kuo platesnių visuomenės sluoksnių ir intelektualaus potencialo dalyvavimą valstybės valdyme. Taigi pilietinės iniciatyvos ir aktyvi visuomenė yra svarbūs veiksniai siekiant įtakoti politinius procesus ir kontroliuoti valdančiuosius. Ir atvirkščiai, silpnos pilietinės visuomenės piliečių balsai ir nuomonės beveik nereprezentuojami politinių sprendimų priėmimo procese.
Kas tai per visuomenės dalis, kokie jos skiriamieji bruožai ir kokie jos santykiai su demokratine valdžia, – tai pagrindiniai klausimai, į kuriuos bus bandoma atsakyti šiame rašto darbe „Pilietinė visuomenė ir demokratija“. Iš čia išplaukia ir pasirinktas rašto darbo objektas – pilietinės visuomenės, kaip tam tikros bendruomenės dalies, apibrėžimas su jos skiriamaisiais bruožais ir sąsajomis su demokratine valdžia.
Darbo tikslas – išanalizuoti literatūroje pateikiamus pilietinės visuomenės apibrėžimus ar samprotavimus apie ją, apžvelgiant požiūrių į šią bendruomenės dalį kitimą, bei atskleisti demokratijos ir pilietinės visuomenės tarpusavio įtakas.
Atsižvelgiant į nurodytą siektiną tikslą, darbo uždaviniai yra šie: aprašyti pilietinės visuomenės sampratą; remiantis literatūros šaltiniais apžvelgti požiūrių į pilietinę visuomenę suvokimo raidą; aptarti pilietinės visuomenės ir demokratijos sąsajas.
Darbas, atsižvelgiant į spręstinus uždavinius, sudarytas iš trijų dalių: pirmoje aprašoma pilietinės visuomenės samprata, pateikiant įvairių autorių minėtos sampratos apibrėžimus; antroje apžvelgiami požiūriai į pilietinę visuomenę nuo Antikos filosofų iki šiandieninių politinių teorijų; trečioje aptariamos pilietinės visuomenės formavimosi galimybės demokratinėje valstybėje bei demokratijos įtakos pilietinės visuomenės susidarymui.
Įgyvendinant užsibrėžtą tikslą studijuotos monografijos ir įvairūs straipsniai apie pilietinę visuomenę, kaip vieną iš laisvos visuomenės principų, būtinybę (N. Aashford) ir kaip šį reiškinį nagrinėja filosofai, politologai, sociologai bei viešojo administravimo specialistai (I.Matonytė), kokia egzistuoja pilietinės visuomenės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2963 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. PILIETINĖS VISUOMENĖS SAMPRATOS APIBRĖŽIMAS .
  • 2. PILIETINĖS VISUOMENĖS SĄVOKOS IŠTAKOS .
  • 3. PILIETINĖS VISUOMENĖS IR DEMOKRATIJOS SĄSAJOS ..

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2963 ž.)
Darbo duomenys
  • Etnoso ir politikos rašto darbas
  • 11 psl., (2963 ž.)
  • Word failas 114 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Demokratija ir pilietinė visuomenė: tarpusavio sąveikos paieška

Demokratija ir pilietinė visuomenė: tarpusavio sąveikos paieška Etnosas ir politika Peržiūrėti darbą

Pilietinė visuomenė: kultūriniai aspektai

Pilietinė visuomenė: kultūriniai aspektai Etnosas ir politika Peržiūrėti darbą

„Atviros visuomenės“ idėja ; nuo K. Popperio iki D. Soroso

„Atviros visuomenės“ idėja ; nuo K. Popperio iki D. Soroso Etnosas ir politika Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt