Bendroji temos charakteristika ir jos aktualumas. Per penkiolika Lietuvos Respublikos nepriklausomybės metų nuolat girdime korupcijos sąvoką., kone kasdien esame informuojami apie korupcijos apraiškas įvairiuose valstybės lygmenyse ir privačiame gyvenime. Korupcijos tema pastaruoju metu labai aktuali.
Naujai atsikūrusiai mūsų valstybei teko išgyventi esmines ir labai intensyvias politines, socialines ir ekonomines permainas. Iš esmės buvo pertvarkytos valstybinės valdžios bei valdymo institucijos, pasikeitė visuomenės sankloda, susilpnėjo socialinė bei teisinė kontrolė. Visa tai ir lėmė korupcinių nusikaltimų plitimą ir iš to kylančios problemos aštrėjimą. Informacijos gausa ir asmeninė patirtis lemia, kad tiek Lietuvos visuomenė, tiek verslo atstovai sutinka, jog korupcija yra gana didelė šalies gyvenimo ir verslo kliūtis. Apskritai korupcija – tai netinkamas valstybės tarnautojų elgesys. Nevyriausybinė antikorupcinė organizacija ,,Transparency International” korupciją apibūdina kaip ,,piktnaudžiavimą viešąja galia siekiant asmeninės naudos”. Tai vienas dažniausių korupcijos apibrėžimų pasaulyje.
Tarp korupcinių nusikaltimų mes aptinkame piktnaudžiavimo nusikaltimus, kurie yra paplitę įvairiais valstybinės valdžios ir valdymo institucijų veiklos lygiais. Piktnaudžiavimas – tai veiksmas, kuriuo valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo piktnaudžiauja tarnybine padėtimi arba viršija įgaliojimus, jeigu dėl to daug žalos patiria valstybė, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo.
Darbe piktnaudžiavimas nagrinėjamas galiojančio BK 228 straipsnyje numatyta prasme ir apimtimi, nors senajame 1961 metų LTSR Baudžiamajame kodekse ir nepriklausomybės metais jį reformavus, piktnaudžiavimas reglamentuotas kitaip.
Tyrimo objektas yra piktnaudžiavimas kaip korupcinio elgesio forma ir jos kvalifikavimo teorijoje ir teismų praktikoje problemos. Tyrimo dalykas yra Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių baudžiamieji įstatymai, numatantys atsakomybę už piktnaudžiavimo nusikaltimus, jų taikymo praktika, mokslinė literatūra.
Darbo tikslas yra apžvelgti piktnaudžiavimo, kaip nusikalstamos veikos sampratą, pasireiškimo formas, paaiškinti piktnaudžiavimo nusikaltimo sudėties požymius bei teismų praktikos bruožus.
Darbo uždaviniai: 1. aprašyti piktnaudžiavimo teisinės reglamentacijos raidą; 2. atlikti išsamią baudžiamajame įstatyme įtvirtintų teisinių požymių analizę; 3. aptarti šio nusikaltimo kvalifikavimo teismų praktikoje problemas.
Darbo šaltiniai yra Lietuvos bei užsienio valstybių baudžiamieji įstatymai, kiti įstatymai, teisės lydimieji aktai, jų aiškinimai, baudžiamosios teisės mokslinė...
Šį darbą sudaro 7014 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!