Šperos

Pedagogika (14)

9.8   (2 atsiliepimai)
Pedagogika (14) 1 puslapis
Pedagogika (14) 2 puslapis
Pedagogika (14) 3 puslapis
Pedagogika (14) 4 puslapis
Pedagogika (14) 5 puslapis
Pedagogika (14) 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ugdymo pradžia Lietuvoje.
Apie ugdymo pradžią Lietuvoje sprendžiama iš archeologinių atradimų. Lietuvių tauta formavosi IX – XII a. Lietuviai buvo žemdirbiai, jie naudojo patvarius žemės ūkio darbo įrankius. Taip natūraliai buvo įtarukiami vaikai, nes juos mokė tų pačių darbų. Taip pat toks mokymas atliko auklėjamąjį darbą, formavo vaikus, juos drausmino tėvai savo bendravimo pavyzdžiu. Mergaites mokė austo, siųti ir panašių darbų. Tačiau buvo mokoma ne tik žemės ūkio darbų, bet ir amato. Ypač paplitusi buvo kalvystė. Visi darbai ugdė valią, stiprino charakterį, dorovines savybes, estetinį skonį. Tauta savo nariams ugdė teigiamą santykį su daiktais. Šiuo laikotarpiu lietuviai palaikė glaudžius santykius su užsienio valstybėmis. Apie tai byloja rasti svorio matai.
XII – XIV a. Šiuo laikotarpiu formuojasi pirklių luomas. Klesti juvelyrinis menas. Kultūra pasiekia tokį lygį, kai galima formuoti valstybę. Susikūrus naujai valstybei labai svarbuu palaikyti ryšius su užsienio šalimis, todėl natūraliai atsiranda poreikis mokytis rašto. Valstybei reikėjo mokytų žmonių.
Pirmosios mokyklos. Institucinio švietimo atsiradimas siejamas su Lietuvos krikštu (1387m.). Iš Vakarų Europos po šalį keliavo įvairių ordino atstovai ir aiškino tikėjimo reikšmę. Lietuvoje mokyklų atsiradimas siejamas su krikštu. Misionieriai žinojo, kad tauta būtų patraukta prie tikėjimo, ją reikia šviesti.
Pirmoji mokykla buvo pradžios mokykla. 1397 m. laikomi pirmosios pradžios mokyklos metais. ši mokykla buvo pastatyta prie šv. Stanislavo katedros, Vilniuje.
Antroji mokykla pastatyta 1409 m. Naujuosiuose Trakuose prie šv. Mergelės Marijos bažnyčios. Jos fundatorius buvo Vytautas Didysis.
1513m. Vilniuje prie šv. Jono bažnyčios.
Aukštesnės nei pradžios mokyklos. 1522 m. Mokykla prie šv. Stanislavo bažnyčios išplėsta iki 3 klasių. Čia mokė istorijos, graikų kalbos.
1539 m. atidaryta klasikinio aukštesniojo mokymo mokykla. Čia mokė sustiprintų lotynų ir graikų kalbų. Šią mokyklą įkūrė reformatas – Klavinas. Kadangi tuo metu valdžia priklausė Jėzuitų ordinui, tai ši mokykla gyvavo neilgai.
Aukštoji mokykla. 1570 m. jėzuitai Vilniuje atidaro kolegiją. Anksčiau žodis „kolegija“ reiškė „bendrabutis“. Paskui ši sąvoka keitėsi ir jos reikšmė tapo „mokslo institucija tarp...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3141 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (3141 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslo ir švietimo špera
  • 6 psl., (3141 ž.)
  • Word failas 111 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Pedagogika (16)

Pedagogika (16) Mokslas ir švietimas
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą