Kita

Pasikeitimai darbi istatymuose

9.0   (2 atsiliepimai)
Pasikeitimai darbi istatymuose 1 puslapis
Pasikeitimai darbi istatymuose 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

darbo ist. kaita

Ištrauka

2001 m. kovo mėn. priimtos darbo įstatymų (Darbo sutarties, Darbo apmokėjimo ir Atostogų įstatymų) pataisos, kuriose įgyvendinta dalis LLRI pasiūlymų. Nors darbo santykiai šiomis pataisomis liberalizuojami labai nedaug ir fragmentiškai, pataisos turės (ir jau turi) teigiamą poveikį darbuotojams ir darbdaviams.
· Įteisinta pavyzdinė darbo sutartis ("Darbo sutartis turi būti sudaroma raštu pagal pavyzdinę šios sutarties formą"). Iki šiol darbo sutartys turėjo būti sudaromos pagal tipinę darbo sutarties formą. (Darbo sutarties įstatymo 17 straipsnis 2 dalies pakeitimas).
Darbo sutartyje, sudarytoje ir pagal pavyzdinę, ir pagal kitą pasirinktą formą, turi būti numatytos būtinosios sąlygos - darbuotojo darbo vieta (įmonė, jos padalinys ir pan.), darbo funkcijos (profesija, kvalifikacija, specialybė, darbas, pareigos), darbo apmokėjimo sąlygos, kurios gali būti keičiamos tiktai šalių susitarimu. Kitų šios sutarties sąlygų keitimas negali prieštarauti įstatymams, kitiems teisės aktams, reglamentuojantiems darbo sutarties sudarymą, pakeitimą ir nutraukimą.
Šie pasikeitimai sudaro palankesnes sąlygas tiems darbuotojams ir darbdaviams, kuriems patvirtinta darbo sutarties forma buvo nepatogi. Tais atvejais, kai dėl tam tikrų aplinkybių nepatogu arba neįmanoma sudaryti darbo sutarties raštu, LLRI siūlo leisti sudaryti darbo sutartį ir žodine forma, įstatyme tiksliau nustatant būtinąsias jos sąlygas. Taip pat siūlome atsisakyti darbo sutarčių registravimo.
· Darbuotojai į darbą galės būti priimami ne tik konkrečiam terminui, bet ir sutartų darbų ar užduočių vykdymui. Numatyta, kad darbo sutarties terminas gali būti ne tik nustatomas iki tam tikros kalendorinės datos, bet taip pat "apibrėžiamas tam tikro darbo užbaigimu, nustatytos užduoties įvykdymu, laikinai nesančio darbuotojo atvykimu į darbą ir kt.)" (10 straipsnio 1 dalies papildymas). (Ši nuostata negalioja darbuotojams, kuriuos pagal įstatymus skiria į darbą renkamieji organai - su jais darbo sutartis sudaroma tų renkamųjų organų įgaliojimų (kadencijos) laikui (DSĮ 9 straipsnio 3 dalis).
Šie pakeitimai vienareikšmiai įtvirtina tokius darbo sutarties termino nustatymo būdus, dėl kurių teisėtumo nuolat būdavo abejojama. Tokie terminų nustatymo būdai leidžia darbo santykius pritaikyti prie realių gyvenimo sąlygų ir sudaryti darbo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 663 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (663 ž.)
Darbo duomenys
  • Darbo teisės rašto darbas
  • 2 psl., (663 ž.)
  • Word failas 40 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Garantijos ir apribojimai, numatyti įstatymuose,

Garantijos ir apribojimai, numatyti įstatymuose, Darbo teisė
Peržiūrėti darbą

Įdarbinimo santykiai ir bedarbių rėmimas

Įdarbinimo santykiai ir bedarbių rėmimas Darbo teisė
Peržiūrėti darbą

Lietuvos Respublikos piliečių įsidarbinimo Europos Sąjungoje (ES) tvarka ir problemos

Lietuvos Respublikos piliečių įsidarbinimo Europos Sąjungoje (ES) tvarka ir problemos Darbo teisė
Peržiūrėti darbą

Tam tikrų kategorijų darbuotojų įdarbinimas

Tam tikrų kategorijų darbuotojų įdarbinimas Darbo teisė
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą