Kursiniai darbai

Pareiškimų priimtinumas ir nagrinėjimo procedūra Europos Žmogaus teisių teisme ir Jungtinių tautų Žmogaus teisių komitete

10   (1 atsiliepimai)
Ištrauka

„Žmogaus teisės yra visuomeninės vertybės – laisvės, imunitetai ir privilegijos, kurių gali reikalauti žmogus „kaip savo teisės“ kiekvienoje visuomenėje, kurioje jis gyvena1. Žmogaus teisės sudaro vieną svarbiausių konstitucinės teisės institutų. Žmogaus teisių ir laisvių garantijos – tai tam tikra teisės normų, principų ir priemonių, kuriomis yra užtikrinamos žmogaus teisės ir laisvės, sistema. Teisė į gynybą yra viena pagrindinių ir prigimtinių teisių, įtvirtinta Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijos 6 str. Ji reiškia, kad visus ginčus dėl teisės privalo spręsti teismas. Teisė į gynybą yra vienas svarbiausių teisės principų, t.y. teisė būti išklausytam, nes tinkamo teisminio proceso principas reikalauja, kad sprendimas būtų priimtas tik teismui atidžiai išklausius abi ginčo šalis. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 1 straipsnis nustato, kad valstybė privalo "garantuoti visas teises ir laisves, numatytas Konvencijoje, visiems valstybės jurisdikcijoje esantiems asmenims" ir atsakyti už šių teisių ar laisvių pažeidimus. Žmogaus Teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 13 straipsnis sako, kad kiekvienas, kurio teisės ir laisvės, pripažintos šioje Konvencijoje, yra pažeistos, turi teisę pasinaudoti veiksminga teisinės gynybos priemone kreipdamasis į valstybės instituciją nepriklausomai nuo to, ar tą pažeidimą asmenys padarė eidami savo oficialias pareigas. Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 8 straipsnis numato: Kiekvienas žmogus turi teisę pasinaudoti kompetentingais nacionaliniais teismais savo teisėms atgauti, kai jo pagrindinės teisės, pripažįstamos jam konstitucijos ar įstatymo, buvo pažeistos.
Šiame darbe bandysiu ištirti kada ir kaip ir kam galima kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą ir JT Žmogaus teisių Komitetą ir kokia pareiškimų nagrinėjimo procedūra šiose institucijose.
1 . VadapalasV. Tarptautinė teisė.-Eugrimas –Vilnius, 1998. P. 265.
Europos Žmogaus Teisių Teismas turi kompetenciją pripažinti prašymą nepriimtinu jau prasidėjusiame procese perduodama Teismui - šis bet kurioje proceso stadijoje gali nutarti išbraukti prašymą iš bylų sąrašo, jeigu nustato egzistuojant tam tikras Konvencijos įsakmiai nurodytas aplinkybes. Tačiau, net ir esant šiems pagrindams, Teismas toliau nagrinės prašymą, jeigu to reikalaus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 8504 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas.3
  • 2. Pareiškimų priimtinumas Europos Žmogaus Teisių Teisme.4
  • 3. Pareiškimų nagrinėjimo procedūra Europos Žmogaus Teisių Teisme20
  • 4.Pareiškimų priimtinumas JT Žmogaus Teisių Komitete 24
  • 5. Pareiškimų nagrinėjimo procedūra JT Žmogaus Teisių Komitete.26
  • 6.Uždavinio sprendimas29
  • 7.Panaudotų šaltinių ir literatūros sąrašas ..32

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
34 psl., (8504 ž.)
Darbo duomenys
  • Tarptautinės teisės kursinis darbas
  • 34 psl., (8504 ž.)
  • Word failas 234 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį kursinį darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Teisingo bylos nagrinėjimo principas žmogaus teisių teisme

Teisingo bylos nagrinėjimo principas žmogaus teisių teisme Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą

Vaisiaus teisė į gyvybę pagal Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją

Vaisiaus teisė į gyvybę pagal Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą

Europos žmogaus teisių konvencijos teisinė reikšmė ir pagrindinės charakteristikos

Europos žmogaus teisių konvencijos teisinė reikšmė ir pagrindinės charakteristikos Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą

Humanitarinės teisės ir žmogaus teisių taikymas ginkluoto konflikto metu: teorija ir praktika

Humanitarinės teisės ir žmogaus teisių taikymas ginkluoto konflikto metu: teorija ir praktika Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt