P. ČAIKOVSKIS.
KAMERINĖ VOKALINĖ MUZIKA, KAMERINĖ INSTRUMENTINĖ KŪRYBA, ROMANSAI.
Iš didžiųjų XIX a. rusų kompozitorių ypatingu talentu ir meistriškumu išsiskiria P. Čaikovskis, nepaprastai giliai, plačiai ir įvairiapusiškai parodęs muzikoje savo meto gyvenimo vaizdus, tipiškus epochos žmonių paveikslus, perteikęs būdingą jų minčių, jausmų ir nuotaikų pasaulį.
Nerasime populiaresnio kompozitoriaus, kurio muziką taip brangintų ir mylėtų liaudis, kaip Čaikovskio. To priežastis pirmiausia glūdi pačiame Čaikovskio muzikos pobūdyje. Ji nepaprastai melodinga ir emocinga, jaudinančiai nuoširdi. Klausydamasis šios muzikos, kiekvienas žmogus randa joje kažką artimo, brangaus, saavo. Tame nuostabiame sugebėjime muzika išreikšti jausmus ir mintis, brangius milijonams žmonių, ir slypi milžiniška Čaikovskio meno jėga.
Kamerinė vokalinė muzika. Romansai. P. Čaikovskis mėgo romansus ir kūrė juos įvairiais gyvenimo laikotarpiais. Su dideliu nuoširdumu kompozitorius čia atskleidė žmogaus jausmus, perteikė juos taip betarpiškai, lyg tai būtų atviras paties autoriaus prisipažinimas. Romansuose Čaikovskis įkūnijo žmogaus vidinių pergyvenimų pasaulį, atskleidė sudėtingą ir subtilų žmogaus dvasinį gyvenimą.
Čaikovskis labai atidžiai pasirinkdavo tekstus savo romansams.Svarbiausią reikšmę čia turėjo emocinis eilėraščio turinys; savo muzika kompozitorius sutaurindavo irr nedidelės meninės vertės eiles.
Didelį vaidmenį Čaikovskio romansuose vaidina fortepijonas, kuris dažniausiai yra lygiavertis dainininko partneris. Kompozitorius dažnai naudojo balso ir fortepijono “dialogo” formą, kur fortepijonas ne tik pritaria balsui, bet ir jį papildo. Labai reikšmingos fortepijoninės įžangos ir užžbaigos, kurios neretai atskleidžia pagrindinę romanso mintį.
Savo vokalinėje lyrikoje Čaikovskis tęsė ir vystė Glinkos ir Dargomyžskio tradicijas. Kaip ir Glinka, jis stengėsi visada surasti dainingą melodiją, geriausiai perteikiančią teksto turinį, o kartu didelę reikšmę, kaip ir Dargomyžskis, teikė išraiškingai deklamacijai. Šie du principai organiškai persipynė daugelyje Čaikovskio romansų.
Ankstyvajame kūrybos laikotarpyje Čaikovskis parašė daugiau kaip 30 romansų. Jie įvairūs savo tematika ir siužetais, bet vyrauja šviesi, lyriška nuotaika. Daugelis romansų artimi liaudies dainai ar šokiui. Tai “Lopšinė”, “Nenueik nuo manęs”, “Ar motina mane gimdė” ir kt. Kituose romansuose piešiami gamtos vaizdai, žmogaus suartėjimas su gamta (“Palauk”, “Vakaras”, “Tai buvo ankstyvą pavasarį”). Kai kuriuose...
Šį darbą sudaro 953 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!