Organizacija visų pirma yra socialinė sistema, tai yra, sudaryta iš aibės elementų - žmonių ir jų grupių, sąveikaujančių tam tikrais ryšiais. Šių ryšių visuma sudaro sistemos struktūrą. Ją gali sudaryti įvairaus sudėtingumo elementai: paprasti (vienetiniai) ir sudėtingi, patys būdami mažomis sistemomis. Toks sudėtingas elementas yra didesnės sistemos posistemė; pavyzdžiui, cecho organizacija yra įmonės sistemos posistemė. Paprastai sistemos struktūra apibūdinama elementais, jų kiekiu bei Šių elementų ryšių ypatumais.
Pagal sistemos apimtį gali būti skiriamos didelės ir mažos sistemos. Mažos sistemos paprastai sudarytos iš vienetinių elementų, o didelės turi posistemes. Nuo elementų ryšių sudėtingumo priklauso ir pačios sistemos sudėtingumas. Sudėtingai sistemai yra būdingi kompleksiniai ryšiai. Priklausomai nuo to, kokie elementai (gyvi ar negyvi) sudaro sistemą, skiriamos gyvos ir negyvos sistemos. Paprastai gyvos sistemos yra lanksčios (organinės), negyvos -nelanksčios (mechaninės). Organinė sistema, kurią sudaro žmonės ir jų grupės, yra socialinė sistema.
Sistema, kintanti laiko bėgyje, vadinama dinamine, nekintanti - statine. Sistema gali būti aplinkai uždara arba atvira. Vienų sistemų vystymąsi galima numatyti, kitų dinamiką sunku prognozuoti. Tos sistemos, kurių vystymasis yra aiškiai apibrėžtos, vadinamos determinuotomis, kurių vystymąsi galima prognozuoti - tikimybinėmis, kurių vystymąsi sunku numatyti - stichiškomis. Šiuolaikinės organizacijos yra socialinės, lanksčios, dinaminės, atviros, sudėtingos sistemos. Gali būti didelės arba mažos, o vystymosi požiūriu -tikimybinės, kartais - stichiškos.
Socialinę sistemą sudaro žmonės, komunikuojantys tarpusavyje. Taigi socialinė sistema visų pirma nagrinėjama kaip sudėtingas įvairiai sąveikaujančių žmogiškųjų santykių kompleksas. Kiekvieną šią sistemą sudaro daug posistemių - didesnių ar mažesnių grupių. Pati didžiausia socialinė sistema - žmonija, visi pasaulio gyventojai. Konkrečioje organizacijoje socialinę sistemą sudaro visi joje esantys žmonės. Sistemos elementai (žmonės, jų grupės) tarpusavyje yra taip susiję, kad pasikeitimas vienoje sistemos dalyje daro poveikį visoms kitoms dalims.
Socialinė pusiausvyra.
Sakoma, kad sistema yra socialinėje pusiausvyroje tada, kai jos tarpusavyje priklausomos dalys yra dinamiškame sąveikos balanse. Nežiūrint to, kad kiekvienoje organizacijoje vyksta pastovus judėjimas, sistema šį balansą išlaiko. Sistema yra tarsi...
Šį darbą sudaro 4948 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!