Referatas
Tarybiniais laikais operatyvinė milicijos veikla buvo griežtai įslaptinta ir reglamentuojama slaptų įsakymų ir instrukcijų, turinčių tik numerius. Tai buvo visiškai suprantama ir „normalu“ totalitarinės valstybės sąlygomis, kai kriminalinės milicijos darbas buvo gana glaudžiai susijęs su politinės su politinės policijos (VSK), t.y. valstybės saugumo veikla. Dėl šios priežasties visuomenės sąmonėje operatyvinė veikla asocijavosi su persekiojimu už politines pažiūras ir represijomis.
Demokratinėje visuomenėje iš esmės tokie dalykai negalimi. Šiandien kiekvienas žino, kad operatyvinė policijos veikla yra iš esmės žvalgybinė, vykdoma tiriant bei užkardinant nusikaltimus ir renkant informaciją apie nusikaltėlius.
Nagrinėjant operatyvinę veiklą, pirmiausiai reikia įsidėmėti, kad kovojant su nusikalstamumu, užkardant bei atskleidžiant nusikaltimus, kriminalistikos galimybių bei baudžiamojo proceso normų nepakanka. Nusikaltimai padaromi slaptai, nusikaltėliai naudoja įvairias nusikalstamos veiklos maskavimo priemones, todėl, siekiant juos demaskuoti bei aprūpinti procesinį tyrimą būtina informacija, įstatymai suteikia policijai teisę taikyti specifinius neviešo pobūdžio metodus bei priemones. Šiame darbe mes ir pabandysime glaustai išanalizuoti operatyvinę veiklą bei jos įtaką nusikaltimų prevencijai. Tai itin aktuali tema šiuo metu, kuomet visuotinė nusikalstamumo didėjimo tendencija pasaulyje akivaizdi. Ji turi svarbią įtaką nusikalstamumo lygiui ir Lietuvoje. Didžiausią nusikaltimų Lietuvoje dalį sudaro nusikaltimai nuosavybei, ypač suaktyvėję po nepriklausomybės atgavimo, kuomet šalis perėjo nuo socialistinės santvarkos prie kapitalistinės, nuo planinio ūkio prie rinkos ekonomikos, todėl darytina išvada, kad mažėjantis registruotų nusikaltimų skaičius neparodo realios kriminogeninės situacijos šalyje (auga latentinis nusikalstamumas). Nusikaltimai įvykdomi vis sunkesni, labiau apgalvoti ir kvalifikuotesni, jiems padaryti naudojamos naujausios technikos priemonės. Nusikalstamų veikų sėkmingas tyrimas, atskleidimas ir juos įvykdžiusių asmenų pagrįstas ir teisėtas patraukimas baudžiamojon atsakomybėn bei teisingas bausmės paskyrimas – yra vienas iš pagrindinių būdų kontroliuoti nusikalstamumą. Įgyvendinant valstybės politinę nuostatą mažinti nusikalstamumą ir stiprinti teisėtvarką, kaip būtiną teisinės sistemos funkcionavimo prielaidą, svarbu nacionalinę nusikalstamumo kontrolės Lietuvoje koncepciją pagrįsti moksline kriminogeninės situacijos analize bei prognozėmis, skiriant reikiamą dėmesį ir operatyvinės veiklos santykiui su nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencija. Atskleisti šį...
Šį darbą sudaro 6670 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!