Referatai

Olandija

10   (3 atsiliepimai)
Olandija 1 puslapis
Olandija 2 puslapis
Olandija 3 puslapis
Olandija 4 puslapis
Olandija 5 puslapis
Olandija 6 puslapis
Olandija 7 puslapis
Olandija 8 puslapis
Olandija 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas apie Olandija: Geografinė padėtis ir plotas, Klimatas, Istorijos žinios, Švietimas, Politinės žinios, Narkotikai...

Ištrauka

Gyventojų skaičius: 15,9 mln.
Oficialus valstybės pavadinimas: Nyderlandų Karalystė. Konstitucinė sostinė – Amsterdamas, tačiau vyriausybės rezidencija ir karalių rūmai – Hagoje. Nyderlandai yra konstitucinė monarchija su parlamentine sistema. Kiekvienais metais balandžio 30 dieną švenčiama nacionalinė šventė – Karalienės diena (Koninginnedag).
Nyderlandų Karalystė (Koninkrijk der Nederlanden). „Nederland“ – olandiškai „žemas kraštas“. Šiaurės Olandija ir Pietų Olandija – dvi Nyderlandų Karalystės provincijos. Garsus Olandų posakis: „Dievas sukūrė žemę, o Olandiją – olandai“. Dvi sostinės: Konstitucinė sostinė – Amsterdamas; vyriausybės rezidencija, parlamentas ir karalių rūmai – Haga.
Geografinė padėtis ir plotas
Olandija (arba Nyderlandai) – žemumų kraštas prie Šiaurės jūros; sausumos siena su Vokietija ir Belgija; kranto linijos ilgis apie 1100 km, ilgis iš šiaurės į pietus 360 km, plotis iš vakarų į rytus 260 km; priskiriama Vakarų Europai.
41863 kv. km (su vidaus vandenimis), 33943 kv. km (tik sausumos plotas); žemiau jūros lygio yra 27, nuo 0 iki 1 m virš jūros lygmens – 8, 50 m aukščio – 2 % šalies teritorijos. Vid. šalies aukštis 10 m virš jūros lygmens; polderiai ir derlingi upių slėniai sudaro didžiąją dalį kalvotos moreninės lygumos – rytuose, Limburgo aukštuma – pietryčiuose. Iki 60 m aukščio kopų ir pylimų sistema – vakarinėje pakrantėje ir Vakarų Fryzų salose. Vedų jūra (Waddenzee) tarp Vakarų Fryzų salų ir šiaurinės pakrantės. Didžiausios salos kv. km: Tekselis (Texel) – 190, Terschelingas (Terschelling) – 96, Amelandas – 57. Pievos ir ganyklos užima 33, dirbamoji žemė 22, vidaus vandenys 19, miškai 8, sodai ir daržai (bei šiltnamiai) 6 % šalies teritorijos... Autonominės Nyderlandų karalystės dalys – Olandijos Antilai (5 salos Karibų jūroje), bendras plotas 800 kv. km ir Aruba (Karibų jūroje netoli nuo Venesuelos krantų) – 193 kv. km. Nepaisant to, kad valstybė nėra didelė, pasaulyje ji užima šeštąją vietą pagal eksporto ir investicijų apimtis. Valstybė skirstoma į 12 provincijų.
Klimatas
Vyrauja Atlanto jūrinis klimatas su šiltomis žiemomis ir vėsiomis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1821 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1821 ž.)
Darbo duomenys
  • Geografijos referatas
  • 9 psl., (1821 ž.)
  • Word failas 94 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Olandija (6)

Olandija (6) Geografija
Peržiūrėti darbą

Skaidrės apie Olandiją, jos tradicijas, šventes

Skaidrės apie Olandiją, jos tradicijas, šventes Geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą