Teisinių santykių atsiradimas siejamas su senovės Artimaisiais Rytais. Išlikę keletas šumerų akadų teisynų (XXI – XX a. pr. Kr.), hetitų įstatymų (XIV a. pr. Kr.). Teisėtumo gerbimas – vienas iš charakteringiausių senovės Mesopotamijos civilizacijos bruožų. Seniausieji lig šiol rastų įstatymų rinkinių yra karaliaus Urnamu įstatymai, rasti apie 2050 metus Pr. Kr. Jis teigė panaikinęs netvarką ir neteisybę. Straipsniuose taip pat buvo nustatytos įvairios bausmės už tam tikrus nusikaltimus. Seniausieji išlikę įstatymų rinkiniai yra fragmentinio pobūdžio ir dar nevadintini kodeksais. Senovės epochos Babilonijos karaliaus Hamurabio įstatymų rinkinys sudarytas apie 1750 m. Pr. Kr. Jam turėjo įtakos Mesopotamijos įstatymai, bet Hamurabio įstatymų rinkinys sistemingesnis. Jis jau buvo vadinamas ,,Hamurabio kodeksu“. Tačiau jame neatskiriama viešoji teisė nuo privatinės, baudžiamoji nuo civilinės ir materialinė nuo formalinės. Hamurabio įstatymai buvo pirmasis rimtas mėginimas kodifikuoti teisę. Šio karaliaus įstatymai – pirmasis istorijoje išsamus teisinių normų ir administracinių reglamentų rinkinys. Hamurabio įstatymai – svarbus socialinės istorijos ir senovės teisės pažinimo šaltinis. Hamurabio kodeksas rodo, kad Babilonijoje jau buvo taikomas bausmės už teisėtvarkos pažeidimus principas. Už kiekvieną nusikaltimą buvo atitinkama bausmė. Ant pirmtakų senovės teisinių santykių pamatų buvo statomi vėlesni ir dabartiniai teisės pagrindai.
Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika. Kaip ir kiekvienoje teisinėje valstybėje, gimdamas žmogus įgyja teises ir pareigas. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 18 straipsnis skelbia, kad žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. Tačiau kiekvieno žmogaus pareiga yra laikytis tam tikros nustatytos tvarkos – įstatymų. Asmenys, kurie pažeidžia įstatymus – nusikalsta ir užsitraukia baudžiamąją atsakomybę.
Šio darbo tikslas: išsiaiškinti, kas tai yra nusikalstama veika, kuo nusikalstama veika skiriasi nuo kitų teisės pažeidimų.
Priemonės: rašydamas darbą naudojausi literatūra.
,,Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas yra vientisas baudžiamasis įstatymas, kurio paskirtis – baudžiamosios teisės priemonėmis ginti žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus nuo nusikalstamų veikų .
Nusikalstama veika yra vadinama asmens, kuris savo veiksmais pažeidžia vieną ar kelis nustatytus draudimus, padaryta žala...
Šį darbą sudaro 1795 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!