Žlugus Vakarų Romos Imperijai 476 metais, jos daug metų kuriama ir tobulinama teisė nenuėjo užmarštin, ji neprarado savo galios. Visos Europos šalys viduramžiais buvo veikiamos antikinės kultūros, kurios sudedamąja dalimi buvo teisė. Visos Europos tautos patyrė šios teisės – romėnų teisės - poveikį.
Romėnų teisės recepcija buvo tokia plati, kadangi Romos teisininkai buvo sukūrę platų terminų ir mąstymo formų instrumentaciją, leidžiančią pagrįsti, paaiškinti sudėtingus procesus, atsakyti į iškilusius painius klausimus. Vienas iš svarbiausių romėnų teisės recepcijos rezultatų – Europos valstybių priimti civiliniai kodeksai, kuriuose atsispindi perimti romėnų teisės institutai, terminai.
Jau senovės Romos teisininkai visas pozityviosios teisės normas skirstė į dvi dideles grupes: į viešąją teisę (ius publicum) ir privatinę (civilinę) teisę (ius privatum). Svarbiausia privatinės teisės šaka – civilinė teisė. Jos reguliavimo dalykas – turtiniai santykiai – tokie visuomeniniai santykiai, kurie atsiranda dėl turto. Turtinius santykius sudaro nuosavybės santykiai – turtinių santykių pagrindas, ir prievoliniai santykiai, kurie dažniausiai atsiranda įgyvendinant nuosavybės santykius ar yra susiję su jais.
Nuosavybės teisiniai santykiai – tokie civilinės teisės sureguliuoti turtiniai santykiai, kur teisę turintis asmuo – nuosavybės teisės subjektas, dažniausiai vadinamas savininku – turi teisę turtą valdyti, naudotis juo ir disponuoti, o visi kiti asmenys turi pasyvias pareigas – privalo netrukdyti jam įgyvendinti šią teisę. Kadangi nuosavybė visada buvo šalies ūkinės veiklos, komercinės veiklos pagrindas, o ypač šiuolaikiniame pasaulyje – ne išimtis ir Lietuvos valstybė, kur net Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46 straipsnyje įtvirtinta, jog Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise – tai ir šiame darbe bus nagrinėjama nuosavybės teisė, o tiksliau nuosavybės teisės gynyba, kaip pačios subjektinės teisės (nuosavybės teisės) turinio elementas, galimybės rūšis – imtis teisėsaugos priemonių savo subjektiniai teisei įgyvendinti bei ginti.
Šio darbo ypatumas tas, jog jame bus siekiama grįžti į pradinį, bet jau ištobulintą nuosavybės teisės gynybos raidos etapą ir apibrėžti svarbiausius to laikotarpio nuosavybės teisės gynybos būdus bei nurodyti svarbiausius jų bruožus....
Šį darbą sudaro 7285 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!