I. ATSKIRŲ NOTARŲ ATSAKOMYBĖS RŪŠIŲ YPATUMAI 3
1.1. Notarų baudžiamosios ir administracinės atsakomybės ypatumai 3
1.2. Notarų drausminė atsakomybė 4
1.3 Notarų civilinės atsakomybės ypatumai 5
II. NOTARŲ CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS TAIKYMO PROBLEMOS TEISMŲ
PRAKTIKOJE 7
III. NOTARŲ PROFESINĖS CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS PRIVALOMASIS
DRAUDIMAS 10
3.1 Draudiminio ir nedraudiminio įvykio apibrėžimas. 12
3.2. Žalos dydžio nustatymas ir išmokos mokėjimas. 14
3.3. Trečiojo asmens tiesioginio reikalavimo teisė 15
3.4 Draudimo išmokos mokėjimas apdraustajam 15
IŠVADOS 15
3.1 Draudiminio ir nedraudiminio įvykio apibrėžimas. 12
3.2. Žalos dydžio nustatymas ir išmokos mokėjimas. 14
3.3. Trečiojo asmens tiesioginio reikalavimo teisė 15
3.4 Draudimo išmokos mokėjimas apdraustajam 15
IŠVADOS 15
ĮŽANGA
Iki 1992 metų rugsėjo 15 d. Lietuvoje veikė valstybinio notariato sistema. Notarai buvo valstybės tarnautojai, o jų veiksmai buvo laikomi valstybinės notarų kontoros veiksmais. Atitinkamai notaro atsakomybė už ydingais veiksmais padarytą žalą buvo kaip valstybės tarnautojo. Žala, notaro veiksmais padaryta fiziniams ar juridiniams, buvo atlyginama iš valstybės biudžeto, o konkrečiam notarui ieškinį galima buvo pareikšti regreso tvarka.
1992 m. rugsėjo 15 d., priėmus Lietuvos Respublikos notariato įstatymą, buvo įvykdyta valstybinio notariato reforma ir pereita prie Europoje veikiančios lotyniškojo notariato sistemos. Modernus, laisvasis (arba lotyniškasis) notariatas savo veiklą pradėjo 1992 m. gruodžio 1 d., įsigaliojus notariato įstatymui. Lotynų notariato sistema garantuoja Lietuvos notariatui laisvą notarų konkurenciją, o tai lemia notaro darbo kokybę; notaras sprendžia, kiek ir kokių darbuotojų reikia, kad darbas notarų biure vyktų sparčiai; tarp notaro ir kliento susiformuoja abipusiu pasitikėjimu pagrįsti santykiai; notaras pats užsidirba atlyginimą, kurio dydis priklauso nuo jo darbo kokybės ir efektyvumo.1 Lotyniškojo notariato pagrindas yra kompromisas, kurio pagrindu viešosios valdžios funkcijas atlieka laisvosios profesijos žmonės, turintys specialų pasirengimą ir visiškai materialiai atsakingi už padarytą klientui žalą. Suprantama, reformavus notariato sistemą, pasikeitė ir atsakomybės už žalą, padarytą notariniais veiksmais, sąlygos.
Šio darbo tikslas yra atskleisti notarų atsakomybės ypatumus remiantis šiuo metu galiojančiomis Lietuvos teisės normomis ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika. Darbe bus aptariami visų notarų atsakomybės rūšių ypatumai: administracinės, baudžiamosios, drausminės, ir, žinoma, civilinės, pastarajai skiriant daugiausiai dėmesio. Kalbant apie notarų atsakomybės ypatumus, svarbus aspektas yra privalomasis profesinės atsakomybės draudimas – jo reglamentavimas taip pat darbe bus aptartas.
Šiame darbe daugiausiai naudojami sisteminis, loginis metodai. Sisteminis metodas naudojamas siekiant sistemiškai apžvelgti ir įvertinti notarų civilinę atsakomybę reglamentuojančias normas. Loginis metodas taikytas atskleidžiant teismų praktikos suformuotų pagrindinių principų, notarų civilinės atsakomybės klausimais, esmę ir reikšmę.
I....
Šį darbą sudaro 5173 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!