referatas apie neverbalinio bendravimo ypatumus, pozas
Pastaruoju metu nežodinis bendravimas susilaukė vis didesnio mokslininkų dėmesio visame pasaulyje. Yra keletas priežasčių, skatinančių domėtis nežodinio bendravimo forma. Tyrinėtojų nuomone, tai universalesnė kalba, nes, net nemokėdamas kalbėti, kūno signalų dėka žmogus gebės paaiškinti, kad jis yra alkanas, būdamas bet kuriame pasaulio krašte. Faktas, jog orių kultūrų atstovai savo stiprius jausmus išreiškia tokia pačia mimika, rodo, kad nežodinė kalba yra įtikinamesnė. Joje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečioje socialinėje situacijoje, ir lengviau jas perprasti netgi tuomet, kai kalbantysis nori jas užmaskuoti.
„Kūno kalba - tai turtas, duotas kiekvienam iš mūsų, tačiau daugelis juo naudojasi tik retkarčiais ir kaip pakliuvo. Didžiulis turtas, sukauptas vartojant ir lavinant savo kūno kalbą bei įsiklausant į svetimą, dažnai naudojamas nemokšiškai arba laikomas nieku.
Jus visada lydės sėkmė, jei sugebėsite apgalvotai ir jautriai bendrauti su įvairiausiais žmonėmis. Kuo aukščiau kilsite karjeros laiptais, tuo didesnė reikšmė teks jūsų profesinės veiklos „socialinės kompetencijos" dalykams. Ir jei nesugebėsite dalykiškai bendrauti pasitelkdamas kūno kalbą arba neteisingai suvoksite kitų žmonių gestus, jausitės bejėgiškai ir nesmagiai.
Pagrindinis klausimas - kaip keisti kūno judesius išliekant savimi, išsispręs savaime, jeigu kūno kalbą suvoksite kaip vidinio nusiteikimo rezultatą. Kai, atlikę mentalines praktikas ir aiškiai suvokę savo užduotį, pradėsite keisti poziciją, pakis ir jūsų kūno kalba: taps individuali, būdinga tik jums, savita. Aiškų požiūrį išreikš aiški kūno kalba.
Kai tik išmoksite suprasti kito žmogaus kūno judesius kaip jo vidinio nusiteikimo išraišką, jums atsivers plačios galimybės suprasti kitus, nes žodžius žmonės parenka, o kūnas kalba be cenzūros. Žinoma, niekas negali pakeisti asmeninės patirties ir gebėjimo pažinti žmones“.(S.Spies 2006)
I. NEVERBALINIO BENDRAVIMO SĄVOKA
„Nežodinis (neverbalinis) bendravimas - tai pats paprasčiausias būdas perduoti pasitenkinimą, nepasitenkinimą, skausmą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui. Prieš išmokdami žodinę kalbą, vaikai geba išreikšti save kūno kalba.“(Almonaitienė J. 2003)
Nežodinis bendravimas arba kūno kalba — tai kūno komunikacijos forma, išreikšta nesąmoningais gestais ir pozomis
Garsusis amerikiečių psichologas V. Džeimsas (W. James) dar šio...
Šį darbą sudaro 1642 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!