Kursinis darbas.Kursinio darbo tikslas. Pagrindinis šio darbo tikslas - sisteminiu požiūriu ištirti ir įvertinti nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė remiantis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso nuostatomis bei tarptautiniais dokumentais, reglamentuojančiais nepilnamečių baudžiamąją atsakomybę.
Kursinio darbo uždaviniai: išanalizuoti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės sampratą; teoriškai ir praktiškai nustatyti bei ištirti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės
problemas bei ypatumus.
5. Tarptautiniai dokumentai, reglamentuojantys nepilnamečių baudžiamąją
Atsakomybę 10
IŠVADOS 18
LITERATŪRA 19
3 ĮVADAS
Nusikaltimai padaro didžiulę žalą bet kuriai visuomenei. Nusikaltimais yra padaroma didžiulė turtinė žala valstybei.
Nepilnamečių nusikaltimai kaip bendrojo nusikalstamumo sudedamoji dalis yra viena svarbiausių socialinių teisinių problemų.
Viena iš opiausių Lietuvos teisinės sistemos problemų - tai, kad vaikų ir jaunimo kriminalinės justicijos sistema būtų efektyvi, humaniška ir suderinta su Europos standartais.
Tyrimo objektas. Darbo tyrimo objektas yra nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė.
Kursinio darbo tikslas. Pagrindinis šio darbo tikslas - sisteminiu požiūriu ištirti ir įvertinti nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė remiantis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso nuostatomis bei tarptautiniais dokumentais, reglamentuojančiais nepilnamečių baudžiamąją atsakomybę.
Kursinio darbo uždaviniai. Siekiant anksčiau minėto pagrindinio darbo tikslo buvo iškelti šie uždaviniai:
• išanalizuoti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės sampratą
• teoriškai ir praktiškai nustatyti bei ištirti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės
problemas bei ypatumus.
4 Nepilnamečiais padarytų nusikaltimų statistika
Lietuvoje turimi duomenys apie bendrąjį nusikalstamumą1 už gan ilgą istorinį laikotarpį - nuo 1961 iki 2005 metų pirmosios pusės. Šis laikotarpis tai - didelių socialinių, politinių, ekonominių permainų laikotarpis.
Per minėtą laikotarpį tiek baudžiamoji teisė, tiek kriminalinė justicija išgyveno daug stambesnių ir smulkesnių reformų, ryškiai kito ir pats nusikalstamumas, jo kiekybiniai ir kokybiniai rodikliai. 1990-2005 m. nusikalstamumas Lietuvoje iš esmės skiriasi nuo nusikalstamumo sovietinėje Lietuvoje. Per visą šį laikotarpį nusikalstamumo rodiklius veikė daugybė veiksnių bei šalyje minimu laikotarpiu vykę socialiniai, politiniai ir ekonominiai procesai.
Kiekvieno nepilnamečio sąmonė yra unikali. Ji formuojasi veikiama tos socialinės aplinkos, kurioje gyvena nepilnametis. Todėl jo elgesys priklauso nuo jo sugebėjimo įsisąmoninti ir suvokti bei įvertinti įvairius reiškinius.
Nors nepilnamečiai sudaro tik apie 6% visų Lietuvos gyventojų, tačiau tarp asmenų, kaltinamų padarius nusikaltimus, jie sudaro apie 13-14%, o išaiškinti jų padaryti nusikaltimai - 15-19%. Remiantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 13 straipsniu, asmuo, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo suėję keturiolika metų, atsako už nužudymą (129 straipsnis), sunkų sveikatos sutrikdymą (135 straipsnis), išžaginimą (149 straipsnis), seksualinį prievartavimą (150 straipsnis), vagystę (178 straipsnis), plėšimą...
Šį darbą sudaro 4784 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!