Medicina neįsivaizduojama be gydymo bei diagnostikos priemonių tobulinimo. Palyginkime, pavyzdžiui, šiuolaikinės gydymo įstaigos įrangą bei vaistų arsenalą su tomis priemonėmis, kurias XIX amžiaus medikas lengvai sutalpindavo savo lagaminėlyje. Be abejonės, tokio technologijos bei mokslo progreso rezultatas - išgelbėtos žmonių gyvybės, pratęsti gyvenimo metai bei pagerinta jų kokybė. Vis dėlto, išdrįstume teigti, kad "optimistiškasis" medicinos progreso vaizdas - tai tik viena medalio pusė. Ne mažiau svarbus, tačiau žymiai rečiau įvardinamas kitas šio progreso aspektas - kaina, kurią už ateities pacientus sumoka biomedicininiuose tyrimuose dalyvaujantys žmonės.
Be to, kartais naujų vaistų bandymų metodikos numato placebo (arba neveiklių medžiagų) skyrimą tam tikrai tiriamųjų grupei. Placebo kontroliuojami tyrimai suteikia galimybę tiksliau įvertinti naujų gydymo ar diagnostikos metodikų efektyvumą, tačiau akivaizdu ir tai, kad šių tyrinėjimų rezultatais tikrai nesinaudos neaktyvų preparatą gaunantis ir netgi to nežinantis tiriamasis. Taigi tyrimuose dalyvaujančiųjų teisių bei interesų apsauga yra ne mažiau svarbi nei rezultatai, kuriuos tikimasi gauti, užbaigus mokslinius bandymus.
Vis dėlto tenka pripažinti, kad medicininė praktika ne visuomet spėja žengti kartu su įstatymų bei etinių nuostatų kaita. Gana dažnai pacientas neklausia (ar nedrįsta klausti) medikų apie atliekamas procedūras ar jų rezultatus. Nesunku suprasti, kad toks medikų ir pacientų bendravimo modelis yra paprasčiausiai nesuderinamas su pamatiniu biomedicininių tyrimų etikos principu - informuoto asmens sutikimu ir sudaro prielaidas vykdyti bandymus su to nežinančiais žmonėmis.
Biomedicininiai tyrimai - biomedicinos mokslų hipotezių patikrinimas mokslo tiriamaisiais metodais ir žmogaus sveikatos ypatumų pažinimo plėtojimas.
Biomedicininių tyrimų etika - šiame įstatyme numatytų etikos reikalavimų ir principų laikymasis atliekant biomedicininius tyrimus.
Atlikus literatūros apžvalgą, pateikti išvadas ir savo nuomonę apie medicininių tyrimų etines nuostatas.
● Hamurabio kodeksas (apie 1750 pr.Kr.) – gydytojo darbo taisyklės, bandymai reglamentuoti socialiai remtinų grupių sveikatos priežiūrą.
● Indijos gydytojo priesaika (6-7 a. pr.Kr.) – gydytojo elgesys, baziniai etiniai principai, gydytojo elgesio taisyklės, pirmasis įraštintas eutanazijos draudimas.
● Hipokrato priesaika – (460 m.pr.Kr.).Idealus gydytojo paveikslas, pareigos ir įsipareigojimai, konfidencialumas, ligonio...
Šį darbą sudaro 3294 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!