Rašto darbas. Darbe yra analizuojama mokestinio patikrinimo ypatumai bei mokestinio patikrinimo teisėtumui keliami reikalavimai. Yra išsamus literatūros sąrašas.
Valstybė ir jos formą apibrėžianti valdžia yra tautos kūrinys, tačiau pati sau kaip tokia ji negali egzistuoti. Valdžia nėra gamybine ar ūkine veikla besiverčiantis subjektas ir logiškai, ji pati nėra pajėgi užtikrinti savo egzistencijos. Tam reikalingi pinigai. Ir vienas iš pagrindinių kelių yra valstybės nustatomi ir jai mokami mokesčiai. Mokesčius, tiesioginius ir netiesioginiu, moka visi: ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, tačiau natūralu, kad nei vieni, nei kiti nenori lengvai atiduoti to, ką teisėtai įgijo. Be abejo, valstybės taikomų teisinių ir institucinių mechanizmų dėka įmanoma nustatyti, kas ir kokius mokesčius privalo mokėti, tačiau jie neretai būna mokami ne laiku, mokami dalinai, nemokami visai (pvz. slepiami) ir kt. Tuomet aktualizuojasi itin svarbi valstybinio mokesčių administravimo dalis – mokesčių kontrolė. Ja siekiama užtikrinti, kad visi privalomi mokėti valstybei mokesčiai būtų surenkami laiku bei sumokami.
Mokesčių kontrolė įgyvendinama įvairių veiksmų ir taikomų priemonių pagalba, kartais panaudojant specialias procedūras. Mokesčių ir kitų įgaliotų organų veikla vykdoma mokesčių teisės aktų nustatyta procesine tvarka. Tokiu būdu teisės aktų taikymo praktikoje susiformuoja ir yra reglamentuojami nauji mokesčių kontrolės instrumentai, tokie kaip “mokestinis patikrinimas” ir “mokestinis tyrimas”, jų taikymo specifika ir uždaviniai. Tai vienos svarbiausių mokesčių kontrolės rūšių.
„Teisinis reguliavimas – tai tokia socialinio reguliavimo rūšis arba forma, kai teisinis poveikis žmonių elgesiui yra daromas teisės normomis“2
„Mokesčių santykių teisinis reguliavimas – tai ne tik mokesčių nustatymas įstatymais, bet ir mokesčių įstatymų įgyvendinimo tvarkos nustatymas.“3
Šiame darbe aptarsiu mokestinio patikrinimo teisinį reguliavimą, t.y. kokiomis teisės normomis reguliuojamas mokestinis patikrinimas, patikrinimo rezultatų įforminimo tvarka.
1. Mokestinio patikrinimo ypatumai
Mokestinio patikrinimo teisinio reguliavimo principinės nuostatos yra numatytos Lietuvos Respublikos Mokesčių administravimo įstatymo (toliau MAĮ) VI skyriuje „Mokestinis patikrinimas“.
Mokestinį patikrinimą galima suprasti ir kaip mokesčių mokėjimo į biudžetą garantą. Praktinė mokestinio patikrinimo reikšmė ta, kad jis yra pagrindinis pažeistų valstybės finansinių interesų gynimo būdas.
Į mokestinio patikrinimo organizavimą patenka: nuoseklus pasirengimas jam, tikslų nustatymas, programos sudarymas, mokesčių kontrolės priemonių...
Šį darbą sudaro 3259 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!