Konspektai

Mokėjimų balansas - kas tai?

9.0   (2 atsiliepimai)
Mokėjimų balansas - kas tai? 1 puslapis
Mokėjimų balansas - kas tai? 2 puslapis
Mokėjimų balansas - kas tai? 3 puslapis
Mokėjimų balansas - kas tai? 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Mokėjimų balansas – tai statistinė lentelė, kurioje apibendrintai atsispindi visos rezidentų ekonominės operacijos su kitomis pasaulio šalimis per tam tikrą laikotarpį (dažniausiai per metus). Mokėjimų balansas parodo visų mokėjimų, atliktų kitoms valstybėms, bei visų įplaukų, gautų iš kitų valstybių, sumų struktūrą. Iš jo, pavyzdžiui, galima spręsti, ar sugeba valstybė už prekes bei paslaugas, kurias ji gauna iš kitų valstybių, apmokėti prekėmis bei paslaugomis, kurias ji suteikia kitoms valstybėms. Jeigu valstybė nesugeba subalansuoti prekybos su užsienio valstybėmis, mokėjimų balansas parodo, kaip kapitalo judėjimas “užpildo” susidariusį skirtumą (tipiniai kapitalo judėjimo pavyzdžiai: užsienio šalių paskolos, užsieniečių investicijos, aukso arba oficialių atsargų nutekėjimas).
Mokėjimų balansas sudaromas, remiantis dvigubo buhalterinio įrašo principu: kiekviena operacija atvaizduojama debete ir kredite. Vadinasi, visumoje mokėjimų balanso debeto ir kredito suma bus vienoda. Tačiau kiekvienam straipsnių blokui galime konstatuoti deficitą arba perteklių.
Mokėjimų balansą galima suskirstyti į keletą komponentų. Ypatingas dėmesys skiriamas einamajai sąskaitai ir finansinei sąskaitai.
1) Pirmame bloke pateikiama prekių, kertančių valstybės sienas, eksporto bei importo vertė ir jų aritmetinis skirtumas – prekybos balansas. Sudarant prekybos balansą, eksportas skaičiuojamas su “pliuso”, o importas su “minuso” ženklu, kadangi prekių eksportas “uždirba” užsienio valiutą savo šaliai, o importas, priešingai, sukuria vidinę paklausą užsienio valiutai ir todėl sumažina užsienio valiutos atsargas šalies bankuose. Prekybos balanas atspindi, kokia dalimi šalies eksportas “apmoka” jos importą. Jeigu eksportas viršija importą, susidaro prekybos balanso perteklius. Jeigu importas viršija eksportą, susidaro prekybos balanso deficitas.
2) Antras blokas atspindi suteiktų užsienio šalims bei nupirktų iš užsieniečių paslaugų vertę. Jų aritmetinis skirtumas vadinamas paslaugų balansu. Šalys užsienio piliečiams bei firmoms teikia draudimo, transporto, turizmo ir kitas paslaugas. Tuo pat metu šių šalių piliečiai bei firmos perka analogiškas paslaugas užsienyje. Balansas fiksuoja skirtumą tarp įplaukų gautų suteikiant paslaugas bei išlaidų, patirtų jomis pasinaudojant.
3) Trečias blokas parodo gamybos veiksnių grynųjų pajamų balansą, apimantį palūkanas bei dividendus už užsienyje investuotą kapitalą, taip pat užsienyje dirbančių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1118 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1118 ž.)
Darbo duomenys
  • Finansinės apskaitos konspektas
  • 4 psl., (1118 ž.)
  • Word failas 37 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Apskaitos programos BALANSAS 2004 diegimo UAB "Rivilėje" specifikacija.

Apskaitos programos BALANSAS 2004 diegimo UAB "Rivilėje" specifikacija. Finansinė apskaita Peržiūrėti darbą

Balansas ir pelno (nuostolio) ataskaita

Balansas ir pelno (nuostolio) ataskaita Finansinė apskaita Peržiūrėti darbą

Įmonės balansas ir pelno (nuostolių) ataskaita

Įmonės balansas ir pelno (nuostolių) ataskaita Finansinė apskaita Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt