Mikroekonomikos klausimai ir atsakymai, tinka egzaminui kaip špera.
Ceteris paribus reiškia prielaidą, kad kiti veiksmai išlieka pastovūs. Pvz.: išaugus kainai, daugumos prekių paklausos kiekis krinta, jei kiti veiksniai išlieka nepakitę.
2. Apibūdinkite racionalumo sampratą, racionalų vartotoją.
Racionalumo samprata – tai yra, kad vartotojai, verslininkai, firmų valdytojai, išteklių savininkai ir kiti ekonomikos veikėjai, vadovaudamiesi savo interesais, siekia maksimalizuoti gaunamą pasitenkinimą.
Racionalaus vartotojo samprata apima ne tik tai, kad vartotojo tikslas yra gauti maksimalų pasitenkinimą, bet ir tai, kad racionalus vartotojas žino savo norus vienų ar kitų ekonominių gėrybių atžvilgiu. Pvz.: veikia taip, kad neviršydamas savo turimų pajamų įsigytų tokią prekių kombinaciją, kuri atneštų jam maksimalų pasitenkinimą.
Pozityvioji ekonomika – apima mokslinę ekonomikos pusę – aiškina bei numato ekonomikos reiškinius, tai yra siekia atsakyti į klausimą: „ Kaip ekonomikos ir jos dalys veikia? „.
Normuojančioji ekonomika susijusi su etikos dalykais, tai yra siekia atsakyti į klausimą: „ Kaip ekonomika ar jos dalis turi veikti? „.
4. Apibūdinkite ekonominių srautų judėjimą ratu.
Daugybėje ekonomiką sudarančių tarpusavyje susijusių rinkų galime išskirti dviejų pagrindinių srautų judėjimą ratu (cirkuliaciją) – į vieną pusę juda prekės ir paslaugos, į kitą – pinigai.
5.Išvardinkite ir apibūdinkite ekonomikos sistemas.
Ekonomikos sistemos dažniausiai skirstomos į keturis pagrindinius tipus: papročių, grynojo kapitalizmo, komandinę ir mišriąją ekonomikos sistemas.
Papročių sistemoje ekonominės problemos sprendžiamos remiantis religiniais ir socialiniais papročiais bei tradicijomis.
Grynoji kapitalistinė ekonomikos sistema remiasi privačia nuosavybe, individų ekonomine laisve. Valstybės institucijos ar kitos grupės visiškai nesikiša į ekonomiką.
Komandinė ekonomikos sistema, visus sprendimus dėl to, ką, kaip ir kam gaminti, priima vienas centras ar grupė. Ši sistema remiasi kolektyvine nuosavybe.
Mišrioji kapitalistinė sistema. Čia vyrauja ekonominė laisvė, tačiau dalį sprendimų priima grupės, dažnai – vyriausybės.
6.Apibūdinkite paklausą, dėsnį, paklausą veikiančius veiksnius, paklausos funkciją.
Paklausa – prekės kiekio, kurį pirkėjas nori ir gali pirkti, ryšys su kaina, už kurią ši prekė perkama.
Paklausos dėsnis tvirtina, kad paklausos kiekis auga kainai mažėjant ir mažėja kainai didėjant, t.y. paklausos dėsnis teigia: Mažėjant kainai, paklausa auga dėl dviejų priežasčių:...
Šį darbą sudaro 2508 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!