Demokratinės visuomenės brandumas – tai jautrumas įvairioms mažumoms. Mažumų teisių apsauga yra įtvirtinta ir tarptautinių, ir nacionaliniu lygiu. Visos valstybės privalo užtikrinti, kad pagrindiniais jų vyriausybių veiklos principais taptų žmonių laisvė, orumas ir gerbūvis. Taigi kiekvienos valstybės tikslas kiekvieną dieną ieškoti vis efektyvesnių būdų, kaip ginti žmogaus teises.
Kadangi mano kursinio tema yra “Mažumų teisių apsaugos politika Europos Sąjungoje”, tai pamėginsiu plačiai aptarti tarptautinius dokumentus, kurie yra priimti Europos Sąjungos institucijų iniciativa, siekiant apsaugoti mažumų teises visose Europos Sąjungos valstybėse narėse.
Mano rašto darbo tikslas taip pat aptarti Lietuvoje vykdomą politiką, kuria siekiama apsaugoti mažumų teises.
1. Parodyti kokios gi yra tos mažumos, kurių teises reikia apsaugoti.
2. Dėl kokių priežasčių atsiranda tos mažumos valstybėse.
3. Kodėl reikia asaugoti tų mažumų teises.
4. Kaip apsaugomos mažumų teisės.
Demokratinėse valstybėse daugelio mažumų teisių apsauga būna įtvirtinta įstatymais. Bet ne visi santykiai tarp visuomenės narių telpa į teisės rėmus. Taigi kursiniame darbe turiu įrodyti, kad svarbu suvokti ne tik teisės aktus, bet ir kontekstą, kuriame vyksta žmonių kontaktai, klostosi tarpusavio nuostatos ir santykiai.
Rašydamas kursinį darbą negalėjau gauti išsamios informacijos apie kiekvienos ES šalies mažumų teisių apsaugą, todėl pateikiau bendrąją informaciją. Naudojausi įvairia literatūra, kad kursinio medžiagą būtų galima nuodugniai išnagrinėti.
1.MAŽUMŲ TEISIŲ APSAUGOS POLITIKOS EUROPOS SĄJUNGOJE PRIELAIDOS IR IŠTAKOS
Žmogaus teisių atsiradimo bei vystymosi istorija siekia seniausius laikus. Kova tarp žmogaus teisių pripažinimo ir garantavimo bei valstybės savivalės ir kišimosi į privačią žmogaus sferą buvo ta varomoji visuomenės jėga, sudariusi sąlygas atsirasti pirmiesiems žmogaus teisių apsaugos dokumentams.
Jau 1215 m. Anglijos Magna Charta bei 1628 m. Teisių peticija įtvirtino pirmuosius laimėjimus žmogaus teisių apsaugos srityje. Teisių peticijoje buvo pabrėžta, kad „joks laisvas žmogus negali būti įkalintas be prideramo teisinio proceso“. Vėliau, 1679 m., paskelbtas Habeas corpu aktas bei 1689 m. Teisių bilis anglosaksų teisės sistemoje įtvirtino žmogaus apsaugą nuo neteisėto įkalinimo bei kitų prigimtinių teisių pažeidimų kalinimo metu. Didžiausia atsargį žmogaus teisių...
Šį darbą sudaro 5859 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!