Namų darbai

M. K. Čiurlionis - lietuvių tautos genijus

10   (3 atsiliepimai)
M. K. Čiurlionis - lietuvių tautos genijus 1 puslapis
M. K. Čiurlionis - lietuvių tautos genijus 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

ikalojus Konstantinas Čiurlionis gimė 1875 m. rugsėjo 22 dieną Varėnos vargonininko Konstantino Čiurlionio šeimoje. Netrukus šeima persikėlė į Druskininkus. Ten, nuostabioje Druskininkų gamtoje ir tėvo muzikos aplinkoje pradėjo formuotis būsimojo genijaus talentas. Penkerių metų Kastukas jau moka skambinti fortepijonu, trylikametis priimamas į kunigaikščio Mykolo Oginskio orkestro mokyklą Plungėje. Griežia fleita, bando kurti muziką, piešia, žavisi žemaičių dainomis, jas užrašinėja. Neišdildomą įspūdį palieka orkestro išvykos prie jūros.
Praėjus trejiems metams, matydamas neeilinius Kastuko gabumus, M. Oginskis savo lėšomis išleidžia jį mokytis į Varšuvos muzikos institutą. Čia M. K. Čiurlionis mokosi fortepijono, kompozicijos, laisvalaikiu piešia, studijuoja istoriją, filosofiją, astronomiją, psichologiją, literatūrą. „Jis turėjo kažkokią vidinę šviesią jėgą”, „visi mes jutome, kad tarp mūsų yra nepaprastas žmogus, kuris pasižymi ne tik dideliu intelektu, bet ir stipria moraline jėga”, „kai Čiurlionis buvo tarp mūsų, visi buvome geresni. Šalia jo negalėjo būti nei blogo žmogaus, nei pikto jausmo”, – prisimena mokslo draugai. Studijuodamas sukuria nemažai kūrinių fortepijonui, kantatą chorui ir orkestrui „De profundis” („Iš glūdumos”).
Baigusiam Muzikos institutą Čiiurlioniui pasiūloma užimti Liublino muzikos mokyklos direktoriaus vietą. Bet jis šių garbingų ir pelningų pareigų atsisako – geriau versis privačiomis muzikos pamokomis, kad tik galėtų daugiau laiko skirti kompozicijai. Ir iš tiesų Čiurlionis daug kuria. Be preliudų, noktiurnų, fugų fortepijonui, 1900 – 1901 m. suukuria pirmąjį lietuvių simfoninį kūrinį – simfoninę poetą „Miške”, laimi pirmą vietą Varšuvoje paskelbtame simfoninio veikalo sukūrimo konkurse, bet premijos negauna ir kūrinys neatliekamas, nes Čiurlionis nesutikęs, kad programoje būtų parašyta, jog jis lenkas.
1901 m. Čiurlionis išvyksta toliau mokytis į Leipcigo konservatoriją, susižavi R. Vagnerio, H. Berliozo, R. Štrauso muzika ir nepaprastai ilgisi savo tėvynės, rašo šimtus laiškų artimiesiems. „Matai tą mišką kairėje pusėje, – rašo broliui Stasiui, – toli toli už jo mūsų Lietuva, mūsų pušys, smėlis ir mėlynasis Nemunas”, „tas Leipcigas, Varšuva, sakytum, tik ilgas ir sunkus sapnas”. Čiurlionis Leipcige gyvena vargingai, kartais...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 685 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (685 ž.)
Darbo duomenys
  • Muzikos namų darbas
  • 2 psl., (685 ž.)
  • Word failas 38 KB
  • Įkeltas: 2022 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

M. K. Čiurlionis - biografija ir kūryba

M. K. Čiurlionis - biografija ir kūryba Muzika Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies tautosaka

Lietuvių liaudies tautosaka Muzika Peržiūrėti darbą

Lietuvių Liaudies Dzūkija

Lietuvių Liaudies Dzūkija Muzika Peržiūrėti darbą

Lietuvių muzika

Lietuvių muzika Muzika Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt