Lobistinę veiklą reglamentuojančių įstatymų tobulinimo klausimą Antikorupcijos komisija svarsto atsižvelgdama į tai, kad lobizmo srityje egzistuojančios problemos yra ypač aktualios antikorupciniu požiūriu, o pastarųjų metų Lobistinės veiklos įstatymo taikymo praktika parodė, kad Lietuvoje nepavyko sukurti skaidrios ir teisėtos lobistinės veiklos sistemos ir pasiekti, kad suinteresuotų asmenų įtaka teisės aktų leidybos procesui būtų daroma skaidriai ir viešai. Peršasi prielaida, kad galiojančio Lobistinės veiklos įstatymo nuostatos neužkerta kelio nelegaliam lobizmui, tai lemia neskaidrią teisės aktų leidybą. Šią prielaidą sustiprina ir tai, kad Lietuvoje į lobistų sąrašą įrašyta tik keletas asmenų.
Šalinti lobistinės veiklos teisinio reglamentavimo spragas bandyta keletą kartų, pastarąjį - 2004 m., tačiau Seime svarstant Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos parengtą Lobistinės veiklos įstatymo 5, 6, 7, 9 ir 10 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą (Nr. IXP-3781), projektą svarstęs pagrindinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas nusprendė grąžinti įstatymo projektą iniciatoriams tobulinti, siūlė parengti naują Lobistinės veiklos įstatymo redakciją (2004-11-03 išvada). Seimo Etikos ir procedūrų komisija įstatymo projektui nepritarė ir siūlė sudaryti darbo grupę Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui parengti (2004-10-12 išvada). Šie siūlymai įgyvendinti nebuvo.
Lietuvoje reglamentuoti lobistinę veiklą siekta nuo 1991 m, kai Aukščiausiosios tarybos 1991-12-21 nutarimu Nr. I-2156 buvo sudaryta darbo grupė Lobistinės veiklos įstatymo projektui parengti (šios darbo grupės parengto projekto Seime nebuvo registruota). Vyriausybė 1997-07-14 nutarimu Nr. 756 sudarė darbo grupę lobistinės veiklos reglamentavimo įstatymo projektui rengti.
Siekdamas reglamentuoti lobistinės veiklos viešumą ir skaidrumą, užkirsti kelią nelegaliai lobistinei veiklai ir korupcinei įtakai teisėkūros procese, 2000 m. birželio 27 d. Seimas priėmė Lobistinės veiklos įstatymą.
2003 m. kovo 20 d. priimta nauja įstatymo redakcija. Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo įstatymo projektas 2002 m. parengtas vykdant Seimo 2002-01-17 nutarimu Nr. IX-711 patvirtintos Nacionalinės kovos su korupcija programos Įgyvendinimo priemonių plane numatytą politinės korupcijos ribojimo priemonę – parengti Lobistinės veiklos elgesio kodekso projektą ir patobulinti Lobistinės veiklos įstatymą; priemonės tikslas – pritaikyti etikos...
Šį darbą sudaro 2777 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!