Referatai

Lietuvos, Latvijos, Estijos referendumai stojant į ES

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvos, Latvijos, Estijos referendumai stojant į ES  1 puslapis
Lietuvos, Latvijos, Estijos referendumai stojant į ES  2 puslapis
Lietuvos, Latvijos, Estijos referendumai stojant į ES  3 puslapis
Lietuvos, Latvijos, Estijos referendumai stojant į ES  4 puslapis
Lietuvos, Latvijos, Estijos referendumai stojant į ES  5 puslapis
Lietuvos, Latvijos, Estijos referendumai stojant į ES  6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1990m. Baltijos šalių Aukščiausiųjų Tarybų pirmininkai V. Landsbergis, A. Gorbunovas ir A. Riuitelis kreipėsi į EP pirmininką E. Baron–Crespo su prašymu sudaryti EP oficialią tarpparlamentinę delegaciją ryšiams su Baltijos šalimis. 1995m. pasirašomos ES asociacijos sutartys su Baltijos šalimis, pripažįstant jog šių šalių tikslas yra narystė ES. 1997m. Europos Komisija Liuksemburge paskelbė “Darbotvarkę 2000”, kurios dalį sudarė nuomonės dėl valstybių kandidačių pasirengimo narystei ES. Rekomenduojama buvo 1998 metais pradėti derybas su penkiomis šalimis, tame tarpe ir su Estija. O Lietuvai ir Latvijai palankus Europos Komisijos vertinimas buvo paskelbtas Helsinkyje 1999m., rekomenduojant derybas pradėti 2000m.
Estija palyginti su Lietuva ir Latvija, reformų keliu žengė sparčiau. Ji pirmoji įsivedė nacionalinę valiutą ir pritraukė daugiau užsienio investicijų. Taip pat Estijoje lyginant su Lietuva ir Latvija buvo geriausi makroekonominio augimo rodikliai. Pagrindinė priežastis, kodėl Lietuvai buvo pasiūlyta atidėti derybų dėl narystės pradžią vėlesniam laikui, tapo netikėtai iškilusi Ignalinos atominės elektrinės uždarymo problema, kuri 1998 metais pasidarė dar opesnė. ES neturėjo jokių priemonių, galinčių priversti Rusiją uždaryti Černobylio tipo elektrines, o Lietuvą ji galėjo spausti naudodamasi narystės ES ir net derybų pradžios atitolinimo aspektu. Taip pat derybose dar 1995m. dėl ES sutarties iškilo žemės pardavimo užsieniečiams problema, kuri komplikavo derybas ir kėlė grėsmę pačiam Europos sutarties pasirašymui. ES sutarties projekte, 44 str. buvo nustatyta, kad įsigaliojus sutarčiai, ES valstybių narių fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę įsigyti, nuomoti ir parduoti nekilnojamąjį turtą, naudotis gamtos ištekliais, miškais ir žemės ūkio naudmenimis, kurie būtini jų tiesioginei ūkinei veiklai. Tačiau LR Konstitucija užsienio valstybių fiziniams ir juridiniams asmenims nesuteikė teisės į žemės nuosavybę. Todėl LR Seimas, priėmė LR Konstitucijos 47 str. papildymo įstatymą ir konstitucijos 47 str. antrojoje dalyje nustatyto žemės sklypų įgijimo nuosavybėn subjektų, tvarkos, sąlygų ir apribojimų konstitucinį įstatymą.
Nors Estija narystės derybas pradėjo anksčiau, tačiau jos užsitęsė, ir Lietuva su Latvija pasivijo Estiją. 2001 metais Lietuva baigė derybas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1615 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1615 ž.)
Darbo duomenys
  • Europų Sąjungos referatas
  • 6 psl., (1615 ž.)
  • Word failas 85 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvos integracija į ES

Lietuvos integracija į ES Europos Sąjunga
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.