Lietuvos Respublikos (LR) įstojimas į Europos Sąjungą (ES), be kitų dalykų, lėmė ir tai, jog šiuo metu oficialiame Lietuvos banko tinklapyje, svarbiausiųjų šio banko istorinės raidos datų sąraše, jau galime pamatyti Lietuvos banko prisijungimo prie Europos centrinių bankų sistemos datą1. Tai reiškia, jog ilgą laiką Lietuvos bankas, dalyvavęs Lietuvos integracijos į ES procesuose, įvykdė Europos (Asociacijos) sutartyje išdėstytus įsipareigojimus, dalyvavo derybose dėl ES, vykdė Lietuvos pasirengimo narystei ES programoje numatytus uždavinius ir tinkamai bendradarbiavo su Europos centriniu banku.
Lietuvos integracijos į ES procesas bei galutinis rezultatas, be kita ko, sąlygojo ir atitinkamus Lietuvos banko teisinės padėties pokyčius. Vienas pagrindinių integracijos uždavinių – nacionalinės ir ES teisės aktų derinimas – neišvengiamai tapo Lietuvos banko įstatymo pakeitimo priežastimi, bei prasiplėtusio, aktualių Lietuvos bankui teisės aktų, sąrašo lemėju. Pakito atsakomybės srities klausimai, veiklos nepriklausomumo aspektai. Lietuvai įstojus į ES, Lietuvos bankas be išskirtinio centrinio banko statuso, kartu tapo ir Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) nariu. Šie ir kiti aktualūs aspektai yra nagrinėjami šiame darbe.
Siekiant išsamumo ir aiškumo, darbas suskirstytas į tris pagrindines dalis. Pirmajame skyriuje pateikiami pagrindiniai Lietuvos banko raidos bruožai, siekiant atskleisti nuosekliai kylančią tobulėjimo tendenciją. Antroji darbo dalis skirta svarbiausių temos sąvokų įtvirtinimui bei Lietuvos banko veiklos krypčių atskleidimui. O trečioji dalis – tai išsamus Lietuvos banko statuso „prieš“ ir „po“ pateikimas. Skyrius turi du poskyrius, atitinkamai viename atskleidžiama Lietuvos banko teisinė padėtis iki Lietuvai įstojant į ES, o kitoje dabartinis Lietuvos banko statuso pasikeitimas.
Pagrindinis šio darbo tikslas – atskleisti Lietuvos banko teisinio statuso priklausomybę nuo politinio valstybės sprendimo tarptautinėje srityje, t.y. Lietuvos banko teisinės padėties pasikeitimą Lietuvai įstojus į ES, bei tokio pokyčio reikšmę.
Šiam tikslui pasitelkiama LR Konstitucija, galiojantys šalies įstatymai, aktualūs ES teisės aktai, mokslinė literatūra bei internetiniai ištekliai.
Remiantis prof. habil. dr. M. Maksimaičio paskaitomis, Lietuvos banko veiklos pradžios data yra 1922 m., kuomet Lietuvos bankui buvo suteikta išimtinė ir...
Šį darbą sudaro 3065 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!