Rašiniai

Lietuvių liaudies dainos (34)

9.4   (3 atsiliepimai)
Lietuvių liaudies dainos (34) 1 puslapis
Lietuvių liaudies dainos (34) 2 puslapis
Lietuvių liaudies dainos (34) 3 puslapis
Lietuvių liaudies dainos (34) 4 puslapis
Lietuvių liaudies dainos (34) 5 puslapis
Lietuvių liaudies dainos (34) 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Į liaudies kūrybą ne visada buvo žiūrima kaip į vertybę, kažkada ji laikyta „niekais“, atgyvena. Susidomėjimas XXIa. Lietuvių tautosaka išaugo, nes ją imta laikyti išminties lobiu. Lietuvių tautosaką užrašinėja, publikuoja mokslininkai ir žmonės, kurie domisi tautosaka. Dėmesys lietuvių liaudies dainoms radosi pradėjus tyrinėti lietuvių kalbą. Šios dainos net ir šiais laikais pagyvina, praturtina, paįvairina žmogaus gyvenimą.
Lietuvoje tautosakos saugykloje sukaupta apie 1,5 milijono kūrinių – dainų tekstų ir melodijų, pasakų, sakmių ir kitokių pasakojimų, smulkiosios tautosakos, taip pat burtų, tikėjimų, etnografinių aprašų, liaudies medicinos.
Tautosakos kūriniai, ypač dainos, būdavo atliekamos tam tikru metu, tam tikroje situacijoje, susijusios su gamtos ciklu ir su žmogaus darbų tikslu bei asmeninio gyvenimo įvykiais.Todėl yra ryšys tarp žmonių gyvenimo ir lietuvių liaudies dainų, kaip išminties libio? Dėl to dainos skirstomos į tokias temines grupes kaip darbo dainos, vestuvių dainos, kalendorinių apeigų...
Mažesnes grupes sudaro jaunimo, vaikų, meilės dainos ir kitos. Norint suvokti liaudies dainos turinį, meninį savitumą, būtina žinoti apie jos atsiradimo ir atlikimo aplinkybes.
Darbo dainos, darbo dainų kilmė ir gyvavimas neatskiriamai susiję su fiziniu darbu. Remiantis funkciniu ryšiu, šios dainos skirstomos į poskyrius, atitinkančius liaudies tradicijoje plačiai žinomas jų rūšis, būtent: arimo, šienapjūtės, rugiapjūtės, avižapjūtės, grikių kanapių darbų, ganymo, malimo, verpimo, audimo, skalbimo, medžioklės, žvejų dainos. Savita kai kurių darbo dainų funkcinė priklausomybė. Kaip, rugiapjūtės dainos buvo dainuojamos tam tikru dienos ar darbo metu: rytą, vidurdienį, vakare, per pabaigtuves. Yra dainų grupių, kurių specifiką nusako dainų atlikimo būdas: tai šienapjūtės valiavimai, piemenų šūksniai, raliavimai ir pan. Piemenų šūksnių skyrimas darbo dainoms yra sąlygiškas, remiasi tik funkciniu pagrindu. Šūksniai, kaip trumpi kūrinėliai, turintys poetinį ir muzikinį ritmą (kai kuriuose pastebima ir melodijos pradmenų), yra trumpųjų pasakymų sudedamoji dalis. Didžiausią dalį vis dėlto sudaro dainos, kurių nespraudžiame į papročių nužymėtus rėmus. Pavyzdžiui, arimo dainos nesusijusios su žemdirbio praktika. Čia arimo tema dažnai lieka tik fonas žmonių tarpusavio santykiams vaizduoti....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1926 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1926 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros rašinys
  • 6 psl., (1926 ž.)
  • Word failas 91 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvių liaudies dainos (35)

Lietuvių liaudies dainos (35) Etninė kultūra
Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies dainos (13)

Lietuvių liaudies dainos (13) Etninė kultūra
Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies dainos (3)

Lietuvių liaudies dainos (3) Etninė kultūra
Peržiūrėti darbą

Lietuvių liaudies karinės-istorinės dainos (2)

Lietuvių liaudies karinės-istorinės dainos (2) Etninė kultūra
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį