Kursinis darbas, kuriame nagrinėjami klausimai, kokią įtakai nusikaltėlių vėl padaromiems nusikaltimams turi laisvės atėmimo vietose esanti subkultūra.
Laisvės atėmimas teisinėje literatūroje apibrėžiamas kaip priverstinis nusikaltusio asmens izoliavimas nuo visuomenės tam skirtose specialaus režimo įstaigose. Tai iš dalies yra unikali bausmė, nes tai pati seniausia civilizuota valstybės prievartos priemonė, kurią numato praktiškai visų valstybių baudžiamieji įstatymai1. Priklausomai nuo valstybėje vyraujančių baudžiamosios politikos krypčių, ši bausmė arba yra taikoma pakankamai dažnai, arba kaip išimtinė, griežčiausia priemonė.
Nepaisant teigiamų laisvės atėmimo bausmės aspektų, tokių kaip nusikaltusio asmens nubaudimas, apribojimas nuteistam asmeniui galimybės daryti naujas nusikalstamas veikas, joje glūdi ir daugybė neigiamų veiksnių. Atliekant laisvės atėmimo bausmę yra sunku išlaikyti šeimą, socialiai vertingus ryšius su išoriniu pasauliu, darbinę kvalifikaciją. Dar vienas, mūsų manymu, labai svarbus valstybės prievartos priemonės trūkumas – tai aplinka, kurioje atliekama ši bausmė. Nuteistieji laisvės atėmimo bausmę atlieka atvirose kolonijose, pataisos namuose ar kalėjimuose, kur jie yra priversti gyventi atskirai nuo savo šeimų, draugų ir turi bendrauti su kitais nuteistaisiais, atliekančiais bausmę už įvairius nusikaltimus.
Uždaroms, nuo plačiosios visuomenės izoliuotoms grupėms, kurių nariai priversti bendrauti tarpusavyje, yra būdingas tam tikras saviorganizacijos savaimiškumas. Tai puikiai atsispindi laisvės atėmimo vietose, kur kalėjimo sienos ne tik atskiria nuteistuosius nuo likusios visuomenės dalies, bet ir apjungia juos į tam tikru būdu organizuotą bendruomenę. Taip susiformuoja subkultūra, kuriai būdinga savita santykių struktūra, vertybių sistema, elgesio normos, tradicijos ir pan. Subkultūra bet kokioje organizacijoje vienija jos narius, solidarizuoja, stiprina tapatumą, poveikį išorinei aplinkai, reglamentuoja santykius, gyvenimo būdą2.
Kadangi laisvės atėmimo vietose asmenys atlieka bausmes už įvairius, dažniausiai sunkius bei labai sunkius, nusikaltimus, todėl šiai nuteistųjų subkultūrai yra būdingos antisocialinės nuostatos, fizinės jėgos kultas, teigiamas požiūris į nusikalstamų veikų darymą ir pan. Visa tai neigiamai įtakoja asmenis, atliekančius laisvės atėmimo bausmes bei turi gana didelę įtaką recidyviniam nusikalstamumui.
Recidyvinis nusikalstamumas didelė visuomenės problema. Siekiant išsiaiškinti jo priežastis bei jas pašalinti, reikia žinoti ne tik oficialią laisvės atėmimo bausmės vykdymo tvarką bei nuteistųjų teisinį statusą, bet labai svarbu atskleisti kokie...
Šį darbą sudaro 6088 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!