Baudžiamosios teisės kursinis darbas, įvertintas gerai
vardo pirma raidė, pavardė)
… … … … … … … … … …
(parašas)
VERTINIMAS: … … … … … …
Vilnius, 2005
TURINYS
Įvadas 3
1. Bausmių sistema ir rūšys 4
1.1. Bausmių skyrimas 6
2. Laisvės atėmimo bausmė 7
2.1. Laisvės atėmimo bausmės tikslas 9
2.2. Laisvės atėmimo bausmės efektyvumas 10
3. Laisvės atėmimo bausmė Lietuvos baudžiamojoje politikoje 11
Išvados 15
Bibliografijos sąrašas 17
Įvadas
Baudžiamojoje teisėje viena iš pagrindinių analizuojamų aktualių problemų yra nusikalstamumas. Svarbiausia kuo efektyviau stabdyti nusikalstamumo lygį įvairiais baudžiamosios teisės įrankiais – kriminalinės bausmės, kurių gebėjimas teigiama (gerėjimo) linkme įtakoti kriminogeninę situaciją ir būtų pagrindinis tokių bausmių efektyvumo rodiklis. Svarbiausia funkcija – tinkamai užtikrinti visuomenės saugumą. Viena iš priemonių, visuomenės saugumo užtikrinimo yra adikvačiai parinktos bausmės taikymas už tam tikrus nusikaltimus. Aišku, bausmės pobūdis, dydis ir taikymas yra tik vienas faktorių, įtakojančių nusikalstamumo lygį. Daug lemia ir konkrečios valstybės ekonominio išsivystymo lygis, nedarbo apimtis, visuomenės teisinė sąmonė.
Remiantis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso bendrosios dalies 1 sk. 1 straipsnyje formuluojama baudžiamųjų įstatymų paskirtimi vienu pagrindinių uždavinių įvardija asmenų ir visuomenės apsaugą nuo nusikalstamų kėsinimųsi grasinant kriminalinėmis bausmėmis ir nustatymą pagrindų, kuriais remiantis baudžiami prasikaltusieji asmenys norint juos pataisyti. Taigi, bausmės efektyvumas ir būtų gebėjimas didesne ar mažesne dalimi spręsti aukščiau nurodytus uždavinius. Laisvės atėmimo bausmę pagrįstai galima laikyti vienu pagrindinių baudžiamosios teisės įrankių.
Nagrinėjamoje temoje analizuojama bausmių sistema. Didesnis dėmesys skiriamas laisvės atėmimo bausmei, jos teisinis reglamentavimas teoriniai pagrindai ir taikymas teismų praktikoje. Šiame darbe bus nagrinėjamas laisvės atėmimo bausmės taikymas Lietuvos Respublikos teismų praktikoje, lyginimas senojo baudžiamojo kodekso normų su naujojo baudžiamojo kodekso normomis. Nagrinėjamojoje temoje bus remtasi tam tikrais statistiniais duomenimis, pagal kuriuos galima būtų analizuoti kiek efektyvi bausmė yra – laisvės atėmimo bausmė.
1. Bausmių sistema ir rūšys
Pirmiausiai reikia išsiaiškinti kas tai yra bausmė? Bausmė – tai individuali poveikio priemonė. Ji skiriama individualiai asmeniui, padariusiam nusikaltimą. Bausmė negali būti skiriama asmenio padariusio nusikaltimą šeimos nariams ar kitiems asmenims. Tačiau, bausmės...
Šį darbą sudaro 3213 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!