Referatai

Konsulinių įstaigų funkcijos

10   (1 atsiliepimai)
Konsulinių įstaigų funkcijos 1 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 2 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 3 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 4 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 5 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 6 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 7 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 8 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 9 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 10 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 11 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 12 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 13 puslapis
Konsulinių įstaigų funkcijos 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vykstant sparčiam globalizacijos procesui, vis daugiau žmonių vyksta į užsienio valstybes verslo, poilsio tikslais, apsigyvena kitoje valstybėje siekdami ten dirbti ar sukuria šeimą. Tačiau asmens išvykimo iš savo valstybės faktas nepanaikina valstybės ir piliečio tarpusavio teisių ir pareigų. Valstybei išlieka pareiga rūpintis savo piliečiais, teikti jiems reikiamą informaciją, dokumentus, iš kitos pusės, valstybė taip pat turi teisę gauti tam tikrą informaciją iš savo piliečių, reikalauti vykdyti tam tikras pareigas.
Kitas svarbus aspektas valstybės gyvenime, kalbant apie jos santykius su užsienio valstybėmis, - tai ryšių užmezgimas ir palaikymas, informacijos rinkimas, tai pat tam tikrų paslaugų užsienio piliečiams, norintiems atvykti į Lietuvos Respubliką ar turintiems su ja kitokių santykių, teikimas.
Būtent šių dviejų grupių uždavinių siekimas ir įgyvendinimas yra vienas pagrindinių konsulinių įstaigų tikslų. Šio darbo pradžioje trumpai apibrėžiama konsulinių įstaigų samprata, toliau aptartos pagrindinės konsulinių įstaigų funkcijos remiantis tarptautiniais ir nacionaliniai teisės aktais, reglamentuojančiais šį klausimą.
KONSULINIŲ ĮSTAIGŲ BENDRIEJI BRUOŽAI
Pradedant kalbėti apie konsulines įstaigas pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas yra laikoma konsulinėmis įstaigomis, kokiu tikslu ir pagrindu jos yra steigiamos, kokie yra konsulinių įstaigų veiklos pagrindai.
Konsuline įstaiga pagal 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių1 yra laikomi generalinis konsulatas, konsulatas, vicekonsulatas ar konsulinė agentūra. Analogiškai konsulinė įstaiga apibrėžiama ir pagal Lietuvos Respublikos įstatymą Konsulinį statutą2, kuris reglamentuoja Lietuvos Respublikos konsulinių įstaigų teisinį statusą. Svarbu pabrėžti, kad konsulinės įstaigos neatstovauja savo valstybės santykiuose su priimančia valstybe, kuo iš esmės ji skiriasi nuo diplomatinės atstovybės.
Pagal minėtą Vienos konvenciją konsulinės įstaigos turi konsulinį imunitetą, kuris reiškia, kad konsuliniai pareigūnai naudojasi imunitetais nuo buvimo valstybės civilinės ir administracinės jurisdikcijos tik ryšium su jų konsulinių funkcijų vykdymu. Minėti pareigūnai gali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn už sunkius nusikaltimus, jų privačioms sutartims, o taip pat žalai, padarytai per autoįvykius, imunitetai netaikomi.
Konsulinių įstaigų vidaus tvarką nustato valstybės, kuriai ji priklauso, teisės aktai. Pagal minėtą Konsulinį statutą konsulinės įstaigos Lietuvoje savo veikloje vadovaujasi 1963...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2988 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (2988 ž.)
Darbo duomenys
  • Tarptautinės teisės referatas
  • 14 psl., (2988 ž.)
  • Word failas 102 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Diplomatinės atstovybės imunitetų ir privilegijų palyginimas su konsulinių Įstaigų imunitetais ir privilegijomis

Diplomatinės atstovybės imunitetų ir privilegijų palyginimas su konsulinių Įstaigų imunitetais ir privilegijomis Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą

Jungtinių Tautų Organizacija - sandara, funkcijos bei veikla

Jungtinių Tautų Organizacija - sandara, funkcijos bei veikla Tarptautinė teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt